echo

Počítačová hra učí děti zacházet s peněz [postovnisporitelna.cz]

19.5.2009

Občanské sdružení Múzy dětem, autor projektu Život nanečisto, ve spolupráci s Československou obchodní bankou a Poštovní spořitelnou připravují novou hudebně-strategickou počítačovou hru „Rockstar: Život nanečisto“. Hra je primárně určena klientům dětských domovů, kteří se chystají vstoupit do samostatného života. Později však bude hra distribuována digitální cestou a dalšími kanály všem fanouškům počítačových her a hudby obecně. Cílem hry je projít si nástrahami, které v sobě skrývá začínající kariéra hudební hvězdy. Děti si tak díky počítačové hře vyzkouší, že i zdánlivě přitažlivá práce může být pěkná dřina, a že umět ovládat své finance je pro život klíčová záležitost.

„Rockstar: Život nanečisto je další z možných cest, jak připravit děti, a to nejen z dětských domovů, na vstup do samostatného života. Je velice důležité vyzkoušet si nanečisto situace, se kterými se budou v dospělosti setkávat. Vzhledem k tomu, že projekt je tvořen zábavnou, ale didakticky správnou a účinnou formou, věříme, že děti zaujme a pomůže jim k co nejsnadnějšímu vstupu za bránu dospělosti,“ upřesnila důvody pro finanční podporu ČSOB a Poštovní spořitelny Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti.

„Nová hra „Rockstar: Život nanečisto“ je postavena na principu strategické počítačové hry, kdy má hráč za úkol zvládnout kariéru rockové hvězdy po všech jejích stránkách, tedy i té finanční. Hráč je postaven do role leadera kapely. Jeho úkolem je provést svou postavu složitým profesním a vztahovým světem k budoucímu štěstí,“ popisuje hru Tomáš Zvelebil, tvůrce design dokumentu a scénárista hry.

„Každý hráč se musí nejen vypořádat s živými koncerty, na nichž v reálném čase reprodukuje kapela písně známých českých interpretů, ale musí zvládnout i zákulisní management členů hudebního tělesa a také má na starosti správu financí. To vše se odehrává na pozadí silného příběhu zaměřeného na osobní a partnerské vztahy členů kapely. Scénář hry nepomíjí ani patologické jevy, s nimiž se dnešní mladá generace často setkává, jako jsou drogy, alkohol či finanční nezodpovědnost,“ řekl k projektu předseda o.s. Múzy dětem Karel Navrátil

Celá hra vzniká díky tomu, že občanské sdružení Múzy dětem spolu s ČSOB a Poštovní spořitelnou vytvořily silný tým scénáristů (ve kterém nechybí například Tomáš Zvelebil, který připravuje pořad Game page), umělců (mezi nimi jsou Ljuba Krbová, Míša Maurerová. David Novotný, Petr Vacek, Ivan Trojan a další), populárních hudebníků, psychologů (např. PhDr. Ivana Veltrubská) a dalších profesí. Díky práci tohoto týmu je hráč vystaven všem půvabům i nástrahám kariéry hudební hvězdy.

Rockstar: Život nanečisto je dech beroucí podívanou inspirovanou úspěšnými hudebními tituly, kterých se jen v minulém roce ve světě prodalo přes 25 milionů kusů. Vnáší však také do hry unikátní aspekty ekonomické vzdělanosti, managementu a psychologie.

Denisa Salátková, tisková mluvčí Poštovní spořitelny

Originální článek naleznete na stránkách Poštovní spořitelny.

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz