uskutečněné akce

461 - PATRON: Doprovázení - seznamovací návštěva DD Ústí Střekov

13.2.2018

Foto z akce Už před osmou ranní jsme vyrazili s novým patronem Ivošem na cestu za jeho budoucím kámošem Michaelem. Výhodou byl fakt, že Ivoš i Míša už společně absolvovali “seznamovák” ve Smečně, nevýhodou pro mě mohl být fakt, že v Ústeckém DD Střekov jsme ještě s Múzami fyzicky nebyli. Protože ale zdejší děti kromě Patrona a ŽNN znají důvěrně naši akci Na dračích lodích k létu a s vedoucí vychovatelkou Kateřinou jsme se viděli opakovaně, nestála ona “nevýhoda“ za řeč.

Příjemně nás při příjezdu do Ústí překvapil už první pohled na “děcák”. Žádná krabice, ale vzhledná budova na svažitém, účelně využitém pozemku. Vlídně, účelně i pohodlně je řešený i interiér. Zmiňuji to proto, že znám děcáků desítky a snahu o pěkné prostředí nelze sice upřít žádnému, ale tady této snaze šli velmi úspěšně naproti i architekti a to v míře neběžné. Hodnocení architektury a vybavení DD nás sem ovšem nepřivedlo, byť jsem sem s chutí naplánoval další výjezd Múz. Podobně příjemný byl ale i rozhovor s paní ředitelkou, naznačující, že nová patronská dvojice tady může mít optimálně nevtíravou podporu pro společné aktivity. Paní ředitelka nás pak předala Michaelovi, který náš příznivý dojem dovršil. Byl nám totiž vnímavým i vtipným průvodcem jak po celém dětském domově, tak po pravobřežní části Ústí, včetně střekovské rozhledny a velmi slušné restaurace Lípa, kde jsme společně poobědvali.

Ivoš s Míšou našli během naší návštěvy spoustu společných zájmů a předběžně se domluvili na takové porci společných aktivit, jakou jiné patronské dvojice zažijí stěží za rok. Tak zbývá jen doufat, že od slov nebude daleko k činům a klukům prvotní nadšení vydrží. V tomto případě si ale troufnu předpovídat, že jim spolu může být opravdu fajn. Snad si to budeme moci v reálu ověřit už na květnových dračích lodích ve Žlutých lázních.

Karel Navrátil

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz