uskutečněné akce

480 - PATRON: Cesta na sever

24.10.2018

Foto z akce Náš osvědčený tandem se tentokrát vydal do tří dětských domovů Libereckého kraje. První je do Libereckého kraje řazený z hlediska řidiče trochu nelogicky. Je totiž na konci krásného, motocyklisty oblíbeného a tentokrát podzimem obarveného Kryštofova údolí v Dubé Deštné. S Múzami jsme toho tu už zažili spoustu. Protože jsme ale tentokrát nejeli za dětmi, ale kvůli nim za novou paní ředitelkou, která chtěla, abychom jí projekt PATRON představili osobně, s dětskými “pamětníky” našich návštěv jsme se nesetkali. Povídání s energickou a sympatickou paní ředitelkou na téma všeho, co se dětských domovů a současné ústavní péče o děti v nich bylo tak vydatné,...že jsme propásli termín návštěvy v dalším DD ve Frýdlantu. Zato jsme se domluvili na spolupráci a doufejme, že aspoň jednomu zdejšímu klukovi prostřednictvím patrona pomůžeme ještě letos. Kvůli časovému manku jsme Frýdlant vynechali a zamířili rovnou do zámeckého “děcáku” v Jablonném v Podještědí. Tady už jsme se při příjemně neformálním sezení v ředitelně s dětmi setkali a celé zdejší sedmnáctileté trio projevilo chuť získat vlastního patrona, tedy v případě Martiny patronku. Stejně mile a vstřícné jako děti se choval i pan ředitel. Jediné, co tu kolegu Lukáše trochu vydědilo byla dvě terária s hadími obyvateli, ale užovka červená i krajta vypadaly spokojeně. Se spokojeností i se třemi přihláškami do projektu jsme odtud odjížděli i my.

Oba dětské domovy od mé poslední návštěvy prošly výraznými úpravami, ale ani zámek, ani velká budova v lesích rodinné prostředí napodobit při nejlepší snaze nemohou. A to i přes veškerou snahu a energii, se níž na obou místech dětem pomáhají a s níž jim poskytují zázemí. Doufejme, že dětem výchozí pozici na startu do samostatného života trochu vylepší patroni a patronky. Jestli se jim kamarádský vztah podaří navázat, naznačí už seznamovací víkendy, které se budou konat v listopadu.

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz