uskutečněné akce

516 - PATRON: Školení nových patronů a patronek

30.5.2020

Foto z akce V pro nás novém prostoru u Grébovky v “parketovém sále” proběhlo v sobotu celodenní školení nových patronů, nově koedukovaně, tedy společně i s novými patronkami. Během celodenního školení sáli adepti patronství informace o tom, v čem patronství spočívá, jaká jsou jeho úskalí, jaké děti a proč se dostávají do zařízení ústavní výchovy a spoustu dalších, pro jejich budoucí vztah s dítětem z ústavní výchovy, důležitých.

Překvapivě mnoho toho už většinově věděli a nemuseli jsme tedy uvádět na pravou míru spoustu obecně velmi rozšířených mýtizovaných představ o dětských domovech a jejich obyvatelích.

Energie ženská (5 nových patronek) a mužská (10 nových patronů) se šťastně snoubily a otázky na ředitele DD Nové Strašecí Sašu Krška i na mne byly nejen hojné, ale i pro nás, zkušené praktiky, inspirativní. Totéž samozřejmě platí i o delší části dne, v níž byli hlavními aktéry naši supervizoři Jana, Evžen, Martin, Petr a manažer projektu Lukáš. Noví patroni informace sáli jak houby, jen jsme zjistili, že jeden den pro školení neposkytuje dost prostoru, takže se pro příště vrátíme k praxi školení dvoudenních. Protože se oba seznamovací víkendy už blíží a přihlášky chlapců i děvčat do projektu máme /na posledním “náboru” jsme byli s Lukášem ve středu v Dolních Počernicích/, zbývá jen doufat, že se oba červnové víkendy na Sázavě vydaří a novým patronským dvojicím půjde doba pocovidová k duhu.

Všem přejeme zdar a samozřejmě i pevné zdraví!

Karel K. Navrátil

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz