echo

Netimpuls informuje o společné akci se sdružením Múzy dětem

22.12.2003

Vánoční rozdávání múz

Občanské sdružení "Múzy dětem" ve spolupráci s Radiem Impuls připravilo pro děti z dětských domovů nezvyklou vánoční návštěvu. O víkendu (20. - 21. 12.) rozveselili známí herci a muzikanti děti v dětských domovech v Solenici u Orlické přehrady a v Kralupech nad Vltavou. Atmosféru a průběh celého dne jste mohli sledovat ve vysílání Radia Impuls. Speciální tým Radia Impuls - "Všude s Vámi" přímo z obou míst podával aktuální informace.

Dětské domovy a zařízení pro děti postižené jsou i při sebevětší snaze a schopnostech personálu místy, kde život trpí monotónností a chybí řada impulsů pro děti v normálním prostředí snadno dosažitelných.

Současná praxe organizovaných zájezdů na velké kulturní akce je sice pro děti zpestřením, ale kontrast jejich všedních dnů a lesku těchto akcí negativní stránky života v odloučení a izolaci ještě zvýrazňuje.
Cílem autorů a realizátorů projektu "Múzy dětem" je proto přivézt zpěváky, herce, hudebníky a další umělce přímo k dětem, do zařízení, která jsou jim domovem.

"A proto, i mimo dobu vánoční, organizujeme pravidelné výjezdy muzikantů a divadelníků za dětmi. Většinou jde o skupinu 4-7 umělců složenou jak z hudebníků, tak z divadelníků. Hudební i divadelní žánry jsou voleny tak, aby co nejlépe odpovídaly věkové struktuře a dispozicím dětí. Totéž platí o interpretech.
Základním záměrem je zprostředkovat dětem svět her a fantazie. Interpreti proto sice někdy přijíždějí s pevným představením, koncertem, nebo divadelním tvarem, ale to přizpůsobují momentální situaci a náladě dětí a snaží se je do své produkce vtáhnout. Hudebníci rozdávají jednoduché nástroje, divadelníci zapojují děti do hraných příběhů. Také proto naše výjezdy projektu "Múzy dětem" raději nazýváme návštěvami lidí blízkých," řekl předseda sdružení "Múzy dětem", Karel Navrátil.

O tomto víkendu "Múzy dětem" plánují návštěva dvou dětských domovů společně s týmem Rádia Impuls, který přiveze všem dětem vánoční dárky.
V sobotu 20. 12. zpestříme vánoce dětem z dětského domova v Solenici u Orlické přehrady, v neděli pak na navštívíme dětský domov v Kralupech nad Vltavou.
Děti navštíví známí umělci jako Petr Vacek, Magda Raifová, David Noll, Jan Noha, kouzelník Paul Merild, Karel Navrátil a hudební skupina Fénix.


CO
Vánoční návštěva dětských domovů

KDO
Občanské sdružení "Múzy dětem" a Radio Impuls

KDY a KDE
20. 12. 2003 - od 10 hod. - Dětský domov Solenice 42, těsně u Orlické přehrady

Program: Petr Vacek, Magda Raifová, David Noll, Jan Noha, kouzelník Paul Merild, principál Karel Navrátil

21. 12. 2003 - od 10 hod. - Dětský domov U Sociálního domu 438, Kralupy nad Vltavou

Program: hudební skupina Fénix, kouzelník Paul Merild, principál Karel Navrátil


Text převzatý z článku na stránkách (*odkazokno)www.netimpuls.cz/byt.phtml">www.netimpuls.cz

Rádio Impuls

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz