echo

FOD a Múzy dětem

prosinec 2003

V prvním čtvrtletí tohoto roku začala partnerská spolupráce FODu s o.s. Múzy Dětem. Nejprve nám zakladatel Múz Ing. Vopelka koupil digitální fotoaparát, pak jsme se několikrát sešli s ním a s K.Navrátilem na konzultačních schůzkách, následoval další sponzorský dar v podobě kolíbek pro kojenecké klokánky a konečně v září přijely Múzy s pestrým programem do pražského Klokánku v Chabařovické.

Vlastní činnost tohoto sdružení spočívá v navštěvování Dětských domovů, internátních i jiných zařízení pro postižené děti a v poslední době i uprchlických táborů. Návštěvníky jsou různí umělci, kteří formou hry vtahují děti do světa múz, ale také se nechají vtáhnout dětmi do jejich her a nahlížejí do jejich života. Od března, kdy Múzy dětem s návštěvami začaly se téměř čtyřiceti výjezdů zúčastnilo přes padesát umělců. Většina z nich se stala trvalou součástí Múz.

Podstatným rysem činnosti našeho partnerského sdružení je i to, že se Múzy do navštívených zařízení vracejí a stávají se tak pravidelným zpestřením života dětí.

V současné době se Ing. Vopelka i Múzy dětem podílejí na přípravě televizního spotu, který by měl oslovit mladé matky, které jsou v pokušení pokoutně se zbavit čerstvě narozeného dítěte. Rýsují se i další formy spolupráce s tímto obč. sdružením Múzy Dětem.

JUDr. Marie Vodičková

prosinec 2003

Fond ohrožených dětí

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz