echo

Hodnocení spolupráce - DD "Polárka" Písek

13.10.2004

Setkání s „Můzami“ bylo pro naše děti opravdovým setkáním. Ne, že by neměly možnost navštěvovat divadlo či koncerty. Ale najednou byli u nich na návštěvě lidé, kteří něco umí. Kteří ovládají hudební nástroje, umí rozmluvit a rozpohybovat obyčejné věci. A především se zajímají o ně samé. A tak si mohla většina z nich během setkání dopřát ten přepych, že měly pro sebe svého člověka skoro celý den.

S překvapením jsme zjišťovali u našich dětí utajené vlohy a schopnosti. Kupříkladu kluk, který v běžném životě zápasí s nejrůznějšími dysfunkcemi, najednou v divadelní roli ukazoval obrovský smysl pro humor a užíval si zaslouženého potlesku. Těch překvapení a radostí bylo více. Přesto jako nejdůležitější se nám zdá prosté setkávání lidí prostřednictvím písniček, mluveného slova, barev a pohybu.

Důležité je, že návštěvy se opakují a děti se tak mohou těšit na další setkání.

Pro nás dospělé je důležitá i zpětná vazba, které se nám dostane prostřednictvím krátké reportáže z návštěvy. Postřehy bývají věcné a nutící k zamyšlení.

Spolupráce s o.s. Můzy dětem těší nás i naše děti.

Za Dětský domov „Polárka“


Radim Koreš

vedoucí vychovatel

Foto z Fotogalerie

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz