uskutečněné akce

Benefice pro Múzy v Bijásku

19.6.2005

Foto z akce V pasáži Kotvy u pražského náměstí Republiky se konala první benefiční akce ve prospěch o.s. Múzy dětem. Impuls přišel o mladíků sdružených do filmařského ateliéru PetHon, mezi nimž je mj. Vojta Kotek. Moderátorskou premiéru si tu odbyl, dlužno říci úspěšně, David Novotný a hlavně, veřejnou premiéru tu měl první hraný film Vojty Kotka Pes Baskervillský (ukázka). Svěží studentské dílko natáčené před dvěma lety sice trpí řadou začátečnických chyb, aktérům není vždy rozumět, ani všechny akce nejsou logickéí, ale veselá podívaná to rozhodně je a diváci se určitě nenudili.

Po filmu přišla obligátní beseda s tvůrci, kterou si užili všichni zúčastnění i jejich přátelé a příbuzní v publiku. Padla dokonce slova o tom, že i další produkce PetHonu bude promítána formou benefičních večerů ve prospěch Múz. Múzy se tomu určitě bránit nebudou.

Po besedě přivolal David na scénu Jacquese Molibu, který v praxi předvedl, jak učí děti v domovech a dalších zařízeních africké písničky. Dospělé publikum sice Jacquesovi nešlo vstříc tak, jak je zvyklý u dětí, ale s pomocí múzáckých kolegů řady sedících přece jen trochu rozhýbal. Promítání čerstvého dokumentu ČT o o.s. Múzy dětem zprostředkovalo návštěvu našich kumštýřů u dětí v libereckém Jedličkově ústavě a pak už přišlo velké překvapení v podobě skvělých muzikantů z Českého klarinetového kvartety. Jejich hudba všechny přítomné nejen posadila do židlí, ale také přenesla do jiných krajů a rozechvěla struny, o kterých mnozí z nás snad ani nevěděli.

Dojatý principál Karel Navrátil stačil jen poděkovat a vyslovit naději, že se něco podobné podaří zprostředkovat dětem v námi navštěvovaných zařízeních.

Výtěžek akce ve výši 6.200,- Kč bude použit na nákup múzických potřeb pro děti z dětských domovů. Děkujeme!

Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz