uskutečněné akce

Benefice v divadle Minor

17.10.2005

Foto z akce Večer s názvem Podzimní posezení s Múzami se konal ve všech prostorách divadla Minor. I při této benefici byli hlavními aktéry kluci ze studentského filmového sdružení PETHON, kteří si nás našli na webu a jejich film Pes baskervilský. Dramaturgie celého večera ovšem byla mnohem bohatší. Ještě před začátkem programu v hlavním sále přivítal návštěvníky kouzelník a živé obrazy z připravovaného Života nanečisto vytvářeli na malém pódiu ve velkém foyer herci Malého Vinohradského divadla.

Samotný večer začal mírnou parodií na oficiózní benefiční monstr akce. Petr Vacek s deskami v ruce předváděl srdceryvné dojetí nad ušlechtilostí přítomných a první píseň sboru Preputio zapadla zcela do obrazu ušlechtilé nudy. Při druhé písni už ovšem začal v první řadě ostentativně kašlat Milan Steindler. Ten po několikerém pohledu na hodinky produkci přerušil a po krátkém proslovu o tom, jak má vypadat současná akční a mladá zábava zavolal na jeviště mladíky z PETHONu. Ti přivedli bodyguardy v černých oblecích a brýlích se samopaly, udělili si květinový koš od ministra kultury za nejlepší dílo a pak se rozběhl pes. Ovšemže baskervilský.

Po filmu nastala klaunsky pojatá děkovačka tvůrců opět režírovaná Milanem Steindlerem, parodovaná beseda s Tvůrci, při níž se vyjímal zejména lesklý oblek Vojty Kotka a pak besedu přerval vpád militantní feministicko ochranářské bojůvky, která zajala tvůrce filmu, nasadila jim na hlavy papírové čepice a prohlásila, že zabavuje výtěžek benefice na výrobu filmu, která by události v hrabství Baskerville uvedl na pravou míru. Film se bude jmenovat Fena baskervilská.

Počínající potyčku bodyguardů s teroristy přerušil Milan Steindler a po něm Petr Vacek spolu s K.Navrátilem několika slovy přiblížili činnost o.s. Múzy dětem a oznámili, že zájemce o více múzických informací uspokojí dokument ČT, který se bude promítat o přestávce. Slovní konec první půle trochu zchladil mile recesistickou atmosféru a navíc v něm nezaznělo upozornění na krásný, ale neosvětlený prodejní stánek Múz ve foyer. Ten tak zůstal návštěvníky skoro nepovšimnut. Při vyprodaném sále to ovšem zásadně nevadilo. Po přestávce se do křesel vrátila jen menší část publika, ale ti co zůstali nelitovali. Po další písničce Preputia předvedli herci Malého Vinohradského divadla krátkou pasáž z projektu Život nanečisto, a pak už nová moderátorka Ljuba Krbová s pomocí K.Navrátila uvedla České Klarinetové kvarteto, dorazivší obětavě přes horečky a další zdravotní indispozice. Na výkonu muzikantů ovšem indispozice znát nebyly a všichni přítomní byli zcela uchváceni.

Na závěr K.Navrátil poděkoval všem, kdo se o benefici zasloužili a že bylo za co děkovat!

Nešlo jen o vybraných 30 tisíc, za něž Múzy budou moci uskutečnit 3 návštěvy dětských domovů a něco dětem přivézt. Na přípravě benefice a večeru samém byla vidět spousta obětavé práce a nadšení. A navíc ve se ve většině večera podařilo navodit atmosféru jakou mají podobné akce ve vyspělém světě. Lidé se bavili a večer nekazil sentimentální a patetický soucit. Mimochodem - na večer přišli jako hosté někteří dospívající z námi navštěvovaných domovů. A vraceli se také spokojeni.

Sponzoři benefice:

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz