uskutečněné akce

Múzy dětem a Refufest

16.9.2005

Foto z akce 16.září ještě před kuropěním se vydal Krakonoš s múzím autem pro děti do UT Seč u Chrudimi. Počkal až se děti nasnídají a odvezl je na pražský Ovocný trh, kde se konal po dva dny první ročník festivalu, který má Pražany i pražské turisty seznamovat s kulturou lidí, kteří k nám přišli, chtějí s námi žít a jsou v pravém slova smyslu naši společnost obohacujícími příchozími.

O celém festivalu bylo napsáno dost a dost, z hlediska Múz bylo jen velmi příjemné, že se na nás děti radostně obracely, že jsme potkávali řadu usměvavých tváří i mezi dospělými a že se v programu obou dnů rozhodně neztratili ani naši „múzáci“.

Nebe sice bylo notně zachmuřené, stany, pod nimiž jsme se schovávali před deštěm jsme často museli pevně přidržovat, ale nálada i síla hudby byla takové, že bouře i vichry byly proti nim slabé. V Pátek zasáhli do hudebního programu hlavně naši přátelé ze skupiny ZIRIAB, kteří roztancovali i lucerny na náměstí a po nich zase Jacques Moliba, jenž svými africkými křesťanskými songy propojil nebe nad Stavovským divadlem s nebem v Africe a totéž udělal i s našimi dušemi.

Rytmus srdce a tanec doplňovaly dobroty, které připravily kulinářské umělkyně z řad příchozích a úsměvům Parrisy, Petry, Anji či Juanity těžko mohl kdokoli odolat.

V sobotu už byly Múzy na svých cestách za dětmi, ale i tehdy nás na Refufestu zastupovala – a prý velmi dobře – Jana Fabiánová.

Tak nashledanou napřesrok!

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz