uskutečněné akce

Benefiční koncert Okamžitého Filmového Orchestru

21.12.2005

Foto z akce Benefiční koncert se konal díky spolupráci o.s. Múzy dětem a Free Time Production.

Na přípravě této jedinečné akce se podílelo přes 120 členů hudebních a vokálních těles: Okamžitý Filmový Orchestr, Salvátorský sbor, Sbor sv. Ducha a Angelus Novum.

Jak datum konání napovídá byly náplní této akce koledy. Ovšem byly to koledy ve velmi netradičním pojetí. Moderátorka této večerní akce Lejla Abbas provázela na 250 návštěvníků hudební krajinou známých koled, které však oblékli skladatelé Varhan Orchestrovič Bauer, Eva Kálavská - Faltusová, Jan Kučera, Petr Vajsar, Igor Angelov a Swetja do neobvyklých a někdy velmi překvapivých hudebních šatů.

Prostor evangelického kostela byl důstojným rámcem pro hudbu a hudba se stala přirozenou partnerkou Múz. Ty tu zastupovala a úspěšně zosobňovala Klára Chábová.

Během koncertu a před i po něm se o činnosti o.s. Múzy dětem dozvěděla řada osobností nejen hudebního světa. Některé z nich se navíc živě zajímaly o možnost vyjet s námi za dětmi do dětských domovů. Stejný zájem projevila i Lejla Abbas a o její návštěvě některého z dětských domovů už jednáme.

Benefiční koncert proběhl ve skvělé předvánoční atmosféře a skončil krátce před půlnocí za nadšeného aplausu návštěvníků.

Všichni hudebníci se pak odebrali do blízkého baru, aby si zde mohli v klidu vychutnat svůj zasloužený honorář - řízek a pivo.

Značná část výtěžku z dobrovolného vstupného byla po několika dnech potřebných ke vstřebání chrámového zážitku odevzdána o.s. Múzy dětem na podporu jejich aktivit směřujících k dětem z dětských domovů.

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz