uskutečněné akce

Výjezd č.164 - Dětská pouť v DD Potštejn VI

1.9.2007

Píši ti z našeho Potštejna , abych poděkovala vážené paní Marii Zicháčkové, Magdalence, Františkovi a Marečkovi za pomoc při naší akci. Všichni 4 byli platnými účastníky i organizátory celého odpoledne, večera i neděle.

Letos jsem se moc bála, protože skoro pršelo a poprvé se tady sešlo na 120 lidí, což je rekord a ještě jsme přivezli koníka. Nakonec vše dobře dopadlo, jen přátelům z Múz vzkazuji, že do stájí je příště zavezu určitě.

Odpoledne jsme zahájily vystoupením malých breakařů z DD pod vedením Petra Čureji, představili se kamarádky mažoretky z Kostelce nad Orlicí s novým vystoupením a Jakub Tačík s Petruškou nás opět osvěžili společenským tancem / škoda, že ještě nepředvedli paso doble, jež se naučili na letním tanečním soustředění. Představil se náš kůň Deny / vyloženě mu chutnala tráva na sousední louce / a trochu povozil malé děti. Pak se odebral do své stáje, protože se mu stýskalo po ostatních koních. Poté vypukla dětská pouť / šipky, házení, chůdy, střelba, kriket, pumpování, kuželky, tangramy, spojovací Pupík a pálkování. Za žetony získané splněním atrakcí si všichni zúčastnění mohli „nakoupit“ v místním pouťovém obchodě, kde byl opravdu velký výběr dětského zboží. Následovala diskotéka / rozproudily ji múzy Marie a Magdalenka, ale CD jsem vyhrála jako nejlepší tanečnice já a Marie Zicháčková, jedovatá škatule /nesouhlasím s tímto označením *pozn. upravovatelky/ nemůže pochopit, že už to je cena spíše útěchy. Kromě divokého tance nechyběla hra s balónky, skupinové tanečky, beatbox a zvítězila skupina Gipsy Kings. Mezi zábavou se každý mohl občerstvit, točilo se prasátko, opékaly kuřecí plátky a ze sladkého se podávaly skoro svatební koláče a medové řezy. Přijely se na nás podívat „děti“, které u nás vyrůstaly a už mají svoje děti. Paráda. Máme také nové kamarády, kteří nám pomáhají.

Pak už jsme odpočívali a v neděli jsem musela doma pracovat a Múzy si s dětmi hráli – skládali jsme origami, bubnovali a zpívali / František krásně hraje a zpívá /, ale tety říkaly, že náš nehodný soused pustil lodní motor, protože nás nemá rád. Ale Múzy se nenechaly vyvést z rovnováhy a šli hrát basket.

Teta Kateřina

(úprava a malý příspěvek M. Zicháčková)


Návštěvníci/účastníci: Magdalenka Hůlová + Pupík, Maruška Zicháčková, Marek Landštof, František Kostlán

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz