uskutečněné akce

Výjezd č.258 - DD Krnsko V

6.6.2010

Foto z akce Tak jsme již po několikáté navštívili dětský domov Krnsko. Od naší poslední návštěvy se tu ovšem dost změnilo. Byly tu nové děti i nové tety. Ty s námi pobyly převážně u venkovních činností. Počasí nám velmi přálo a tak jsme spoustu aktivit mohli dělat právě venku. Prosklenou jídelnu jsme tedy tentokrát využili jen k obědvání. Maruška Zicháčková převzala pro tentokrát roli principálky, protože Karel nám tu tentokrát scházel a múzího řidiče nám dělal Tomáš Kopecký.

V jednom z domečků, do kterých jsou v Krnsku umístěny „rodinky“, jsme využili útulný obývák k úvodnímu představování se. To tentokrát ale nebylo hned jako první na řadě. Protože než jsem si k tomuto úvodu nachystal kouzla a pan Zindulka knížku s pohádkou tak zbytek múzáků už venku s dětmi hrál pod zkušeným vedením Lucky Šimkové hru s názvem Samurajové. Zvítězili čtyři nejlepší. Marwan, Marie, Kristýnka a Dana. Tedy přátelský vyrovnaný stav. Dva múzaci na dva „domorodci“.

Krom kouzel která ukazuji dětem často (například šátek skrz dětské uši – tentokrát mi odvážně poskytla své uši Ája) jsem předvedl i dětem asi méně známou kouzelnickou loterii. Do dětí jsem házel kamenem a kdo byl trefen mohl si pomocí hrací kostky náhodně vybrat jednu z šesti výher. Například Kristýnka vyhrála velmi kvalitní nahnilý brambor, Aneta nafukovací balónek a podobné hodnotné dary. Na mě pak zbyla poslední výhra kterou nikdo nezvolil a v ní pouhých 5000Kč a mobilní telefon.

Děti by si o tom ještě určitě dlouho povídaly ale pan Zindulka už přišel na řadu s poutavým čtením pohádky O dvou ševcích. Po pohádce ještě předvedl Marwan hru na arabskou loutnu a už jsme se přesunuli ven kde nám nejprve Řezy ukázal co dovede s diaboly a vrhli jsme se na zkoušení žonglování i wootkopfu. Tentokrát jsme ale neměli nejmenší velikost prken a to byla škoda, protože malých dětí zde bylo víc než těch velkých.

Po obědě jsme zase stihli nějaké to kouzlo a už nám děti předváděly svoje taneční sestavy, zpěvy a další dovednosti. Aneta se pochlubila svým sólo-tancem a Andrea zazpívala kubánskou písničku. Stihli jsme i bubenickou dílnu kde se jako výborný bubeník projevil David. Mezitím do dětského domova v Krnsku dorazila po vlastní ose i Jarmila Enochová a nafoukla svoji přenosnou medvědí horu aby nám zahrála dvě medvědí pohádky.

Před závěrečnou improvizovanou pohádkou v režii pana Zindulky jsme ještě chvíli žonglovali. Tady bych chtěl pochválit místního Tondu který se za těch pár chvil naučil ujet na jednokolce hned několik metrů a s Řezy mi říkal, že když se to uči,l tak mu učení téhož trvalo mnohem déle. Několik více méně úspěšných Tondových pokusů se mi podařilo zaznamenat fotoaparátem.

Při závěrečné pohádce se jako královský šašek osvědčil místní Adam. Prince původně hrál Richard ale před svatbou princezně utekl a tak nám prince zahrála Ája. Čtete správně. Princ byl hrán v ženském podání. Ale v režii pana Zindulky a v hereckém obsazení dětí jde v Krnsku a v pohádce všechno.

Paul Merild bez kouzel a klamu

Desert Essence
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz