uskutečněné akce

392 - V. dobročinná aukce o.s. Múzy dětem - Amadeus

5.6.2014

Přípravy na aukci probíhaly již dlouho před akcí samotnou, díky patří zejména všem spřáteleným kumštýřům, kteří nám věnovali svá díla. Když ovšem nastal čas zahájení dražby avizovaný na pozvánkách, v katalogu a stejnojmenných facebookových „událostech“ (18:30), bylo v galerii Amadeus sice příjemné společenství milých lidí, ale dražby lačný movitý příznivec umění žádný. Přátelé a autoři postupně přibývali, ale když v 19:00 dražebnice Hanka aukci zahájila, vypadalo to, že aukci budeme muset skrečovat, nebo odložit. Naštěstí Hanka Malaníková nás přítomné opět zmagnetizovala a rozveselila, a když se do dražby s vervou pustil 8letý Bruno, aukce se pomalu rozjela. Bruno vydražil nejdříve malého nahřívacího medvídka věnovaného do aukce jeho autorkou Míšou a pak ještě v dramatické smršti přihazování jeden z žižkovských pastelů Veroniky Kašparové. Dražilo se i loterijní kouzlo přítomného mága Paula Merilda, someliérská souprava věnovaná mými muslimskými sousedy a došlo i na některá další umělecká díla. Pravda, tentokrát bylo dražících pomálu a aukci zachraňovali spoluzakladatel Múz Petr Vopelka, naše příznivkyně Eva Mašková, rodiny Kuncových a Knížkových a několik dalších přítomných přátel. Litovat mohou všichni, kdo nedorazili, protože kvalitních a umělecky hodnotných děl za velmi výhodné ceny tu byla k mání spousta. Nejvyšší částky jsme dostali za fotografii Eugena Kukly a dřevěný objekt Martina Patřičného, vydraženy byly také dva pastely Dagmar Šmirousové, grafické listy a linoryty Helen Čubové, jedna z fotografie Jirky Fučikovského, další pastel Veroniky Kašparové a kresba Boba Hochmana. Jeho dražitel Pepa Petrásek si dodatečně vyžádal ještě fotografii na kapě Lucie Michnové. Když si malý potomek dražebnice Hanky Vincenc vyžádal mocným hlasem z náruče prozatímní chůvy Evy u maminky krmení, zaskočila za Hanku v roli dražebnice asistentka Magda a k našemu příjemnému překvapení tuto obtížnou roli zvládla perfektně. To, že v galerii byla převaha žen, se ukázalo i na tom, že byly vydraženy některé šperky Darí Fejtkové a Ivety Vlčkové.

Z aukce jsme, kromě poučení pro příště (to si ale zatím nechám pro sebe), získali po odečtení celkem minimálních nákladů dostatek peněz na jeden až dva plnohodnotné výjezdy múzáků do dětských domovů.

Krásných obrazů a fotek máme dost i na další aukci, ale než k ní dojde, nabídneme je těm, kdo aukci zmeškali na stránkách Múz. Všem účastníkům aukce moc děkujeme!

Za Múzy dětem

Karel Navrátil
principál


Za hladký a bezchybný chod aukce a skvělou atmosféru mohou:
galeristka a skvělá hostitelka - Petra Knoblochová
dražebnice – Hanka Malaníková
strážkyně pokladny – Eva Mašková
asistentka a náhradní dražebnice – Magdy Vyletová
asistentka Alice Kodýtková

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz