uskutečněné akce

394 - Benefiční koncert EXTEMPORE ve prospěch o.s. Múzy dětem

25.6.2014

Foto z akce Benefice, kterou nám „dohodil“ příznivec Extempore Roman Brejcha v době jejího konání dlící v nemocnici, pro nás měla dodnes tajuplného pořadatele. Předpokládali jsme, že ji pořádá místní farnost Čsl. Církve husitské, v jejímž kostele se konala. Když jsme ale dorazili na místo, kostel nám otevřel náhodně přítomný mladý pár, nepředstavil se a zmizel. Jimi avizovaný farář se po dobu našich příprav, produkce a balení neukázal, pouze v předsálí se ujala milá, cca 50ti letá paní role jakési uvaděčky. Ani ona ale o organizaci akce nic nevěděla. Nedorazilo ani církevní publikum, které jsme, zřejmě trochu naivně, očekávali.
Naštěstí přišlo několik našich známých, Pepa Petrásek kostel skvěle nazvučil a v krásném chrámovém prostoru se nám nakonec hrálo náramně. Zvlášť když dvě přítomné dětičky začaly nadšeně a s vervou tancovat a spontánní potlesk řídkých přítomných se rozléhal tak, že nahradil chybějící množství.
Stručně shrnuto: koncert se vydařil, benefice nikoli.
Odjížděli jsme s tím, že do pokladny Múz přibylo 730,- Kč. Pravda, každá kapka je dobrá, ale pevně doufám, že příště to bude aspoň loužička, když už ne potůček.
I tak za možnost zahrát v postele děkujeme a ještě víc děkujeme těm, kdož dorazili, tleskali a aspoň trochou přispěli. Dík samozřejmě patří i kolegům muzikantům a iniciativnímu a nevinnému Romanovi.

Karel K. Navrátil


Aktéři: Trio EXTEMPORE /J.J.Neduha, J.Petrásek, K.K.Navrátil/ + nečetné publikum

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz