uskutečněné akce

397 - Projekt PATRON - supervize a setkání s personalistou

6.9.2014

Foto z akce První akce po prázdninách jak pro Múzy, tak pro projekt PATRON, jímž už druhým rokem udivujeme sami sebe, ale hlavně všechny, kdo se s projektem doposud nejrůznějším způsobem seznámili. Dokladem toho, že projekt víc než jen splňuje naše nejodvážnější startovní očekávání je i mezinárodní ocenění Sozial Marie, pro které v květnu dojeli do Vídně manažer projektu Lukáš s jedním patronem „jeho“ klukem a paní ředitelkou kašperského „děcáku“.

Příjemným překvapením byla i sobotní supervize patronů druhé vlny projektu. Jejich komunikace s kluky je častější, než jsme byli zvyklí ve stejné fázi u první vlny. Je to zřejmě tím, že ve druhé vlně pracujeme poučeněji a patroni mohou využívat zkušeností, které jim předali patroni vlny první i to, že projekt získal důvěru u domovských zařízení kluků. Další potěšující zjištění je to, že procento fluktuace bude opět překvapivě nízké. Protože supervize je chráněný prostor, odkud se informace nevynášejí, mohu napsat jen to, že patroni jsou v drtivé většině do projektu zažraní a zapálení a zbývá jen doufat, že jim to vydrží i nadále a třeba i poté, kdy se masivní podpora ze strany projektu přesune na další, nové patrony.

Když kolem poledne dorazili kluci z pěti českých dětských domovů, bylo i na nich vidět, že se do Prahy těšili, byť oficiální náplň programu – setkání s personalistou moc vábně určitě neznělo. Těšili se hlavně na patrony, chlapy, s nimiž už leccos zažili a u nichž měli jistotu, že i cvičení s personalistou bude zajímavým zážitkem. A bylo. Kluci si vytvořili svůj vlastní životopis, patroni jim s tím pomáhali, měli možnost si vyzkoušet pracovní pohovor a také prezentaci sebe sama, toho co umí, co by chtěli dělat, jaké jsou jejich silné stránky. Celý seminář byl hodně interaktivní a živě se zapojovali jak kluci, tak patroni, kteří se navíc podělili o své zkušenosti z pracovních pohovorů, z toho co jim se osvědčilo a co naopak ne. Živý a přesvědčivý personalista dal klukům tipy jak se prezentovat, jak se obléknout, jak mluvit, čeho se před i při pohovoru vyvarovat atd.

Jediným rušivým momentem byla vedrem sálající místnost, kde se původně seminář měl konat. Operativně jsme se ale přemístili na klimaticky mnohem příjemnější chodbu…a bylo vyhráno.

Odpoledne uběhlo tak rychle, že se skoro nikomu nechtělo končit a loučit se. Nakonec ale i loučení proběhlo v pohodě, všichni v pořádku dorazili zpět do svých domovů a těší se na další akce, ale hlavně na individuální setkávání patronů s kluky, která si většina z nich stihla na semináři domluvit.

Karel Navrátil
Koordinátor projektu PATRON

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz