uskutečněné akce

Výjezd č.398 - DD Lety IV

28.9.2014

Foto z akce Do Let jsme se s Múzami a múzáky vydali po dvou letech a 8 měsících, byť já sám jsem tu mezitím byl několikrát kvůli projektu Patron. Děti si nás ale pamatovali hlavně kvůli tomu, co jsme s nimi zažívali při poslední múzické návštěvě. Po příjezdu jsme zamířili jako obvykle do prostorného obýváku „dvojky“ a Marwan se mohl po přivítání a pozdravení s milými vychovatelkami dětmi a „strejdy“ ujmout představování. Tentokrát ze mne udělal totálního nespavce, ze Šahena naopak člověka, který spí pořád, ze sebe mimozemšťana a z Alice bývalou veverku závislou na nikotinu. Všichni jsme během představování ukázali špetku z toho, co dětem nabízíme, Honza pokračoval v Marwanem načatých mystifikacích i při ukázkách žonglování, s Marwanem jsme dali k dobru několik písniček arabsko-českých, Paul nás a děti opět uvedl v úžas svými čáry a zázraky. Děti, včetně „puberťáků“ se zapojovaly do všeho neobyčejně spontánně a tak se zpívalo, několik dětí se ochotně proměnilo v hady a Marwanova flétna je k němu magicky přitáhla, Alice s Ivošem zahráli kus ragtimu z filmu Podraz, na Marwanovu výzvu jsme zahráli „Mezihorky“ a zahlásili, že po obědě je budeme s dětmi dramatizovat, Postupně probuzený Šahen ukázal nadšeným dětem pár tanečních kousků v několika stylech street dance se slibem, že odpoledne dojde na taneční dílnu v tělocvičně.

Ještě před obědem nás sluníčko vytáhlo na dvůr, kde přišla ke slovu, přesněji na hlavy woodkopfová prkna a pro ty, kteří s prkny na hlavě zápasit nechtěli, vytáhl Honza Hároš tašku žonglovátek. S prknem na hlavě nás svým talentem překvapil malý Jirka, který po pár minutách cvičení v regulérním woodkopfovém zápase porazil Paula. Nic podobného se na našich návštěvách DD ještě nestalo!!! Prkno velmi solidně zvládali také Terezka, Petr, Marcelli, Romana, Andrejka, ale taky „strejda“ Štěpán“ a teta, jejíž tvář je na fotce schovaná za prknem. U žonglovátek se vytrvale snažili Míša, Andrej,Kacper, Jakub, Adam, Karin, Kamila, Mirek a Ivanka.

Před obědem, jehož začátek se kvůli nedovařeným bramborám trochu protáhl, jsme připravili v tělocvičně aparaturu pro taneční dílnu, vedle tabletenisového stolu řadu křesel a bubny pro dílnu bubenickou, na stole hlavolamy a před „dvojkou“ jsme začali připravovat aparaturu na živé muzicírování části kapely Fénix.

Po obědě a skvělém moučníku, konkrétně tiramisu, kterým naše chuťové buňky pohladil jeho tvůrce Štěpán, jsme se ovšem opět všichni sešli na dvojce a dostali od Paula další omračující porci kouzel a zázraků. Pro mne bylo novinkou propíchnutí býčí šíje nebojácného „strejdy“ Lukáše, ale i všechny další kousky byly neuvěřitelné, neřkuli nemožné. Paula jsme pak nechali oddechnout při další arabské písničce, ale pak už se ujal kytary a režie morytátu o hyenách a olupovači mrtvol. Hlavními herci byli Lukáš coby skvěle skřípající dveře, dokonalý olupovač mrtvol Eva, Jirka, coby malá hyena a trochu odtažitá maminka hyena – Ivanka. Skvělé byly i mrtvoly, ale ty už jmenovat nedokážu. A protože děti neměly divadla dost, přišly na řadu dopoledne slíbené „Mezihorky“. A to byl opravdu herecký koncert. Dobří byli skutečně všichni! Od hor – Tomáše a Dana, přes lipku Kacpera, střelkyni Kateřinu, jelena – Báru, Andrejku v roli kříže, malého funebráka Jirku až k zastřelenému Janíčkovi – Jakubovi a žalem zesnulé Aničce – Míše (mimochodem příznivkyni azbuky poměrně obstojně zvládající ruštinu). To už ale byl konec společného múzování na dvojce a všichni jsme se rozprchli po rozlehlém a bezvadně vybaveném areálu.

U Šahena v tělocvičně se nejvíc zdržovali a svým stálým zájmem ho nenechaly vychladnout hlavně Karin, Kristýna, Kateřina,Michaela, Bára, ale chvilkových zájemci tam měl často celý zástup.

V Marwanem vedené bubenické dílně byli nejvytrvalejší Terezka, Kamila, Andrejka, Edyta, Jirka, Dan, ale i tady se adeptů rytmů vystřídalo víc.

Paul byl velmi překvapen výdrží dětí i „tet a strejdů“ u hlavolamů. Nejvytrvalejší byli Kacper, Edyta, Jirka, Marcelli, Jakub, Honza, Štěpán.

No a my - Alice, Ivoš a já jsme obstarávali na zahradě s aparaturou prý celkem kvalitní hudební kulisu písničkami vlastními, ale i převzatými. Zazněla tu Mišíkova Variace na renesanční téma, Kabáti, Mládkoviny, několik písní naší kapely Fénix, ale odpoledne jsme zakončili s Marwanem arabskou českou „Vyšlo slunce“. Děti se s námi loučily radostně a mávaly listy papíru, na něž jim Marwan kaligraficky vyvedl jejich jména převedená do arabštiny.

Bylo nám tu FAKT MOC FAJN!!

I za ostatní múzáky

Karel - principál


Návštěvníci - interpreti: Alice Kodýtková, Honza Hároš Hárovník, Ivo Procházka, Karel Navrátil, Marwan Alsolaiman, Paul Merild, Šahen Chačatrjan

Nadace život umělce
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz