uskutečněné akce

405 - Zimní výjezd projektu PATRON

6. - 8.2.2015

Foto z akce Na další společnou cestu za zážitky a vzájemným poznáním se patroni a kluci zapojení do 2. a 3. vlny projektu vydali do již loni vyzkoušeného prostředí horské chaty v šumavském Libínském Sedle. Na všechny tu čekala zasněžená krajina, skvělý program plný her i záživný kurz finanční gramotnosti. Horského dobrodružství se zúčastnili patroni s kluky, kteří jsou do projektu zapojeni již téměř rok a tak se vcelku dobře znali. Výjimku tvořily dvě patronské dvojice, které do projektu vstoupily v říjnu a jedna dvojice, která se na výjezdu viděla poprvé. Program víkendu byl tentokrát z velké části v rukou samotných patronů.

Na sobotní dopoledne naplánovali týmovou hru v přírodě. Většina účastníků tuto hru vnímala jako vrchol celého víkendu. Šlo v ní o dobývání pevnosti. Kluci s patrony byli rozděleni na dva týmy, obránce a dobyvatele. V obou činnostech bylo nutné spolupracovat jak týmově, tak v rámci dvojic a všichni si to náramně užili.

Odpoledne pak proběhl kurz finanční gramotnosti, který byl sice určen především pro kluky, zúčastnili se ho ale i patroni, kteří byli klukům oporou při tvorbě rodinného rozpočtu a správě rodinných financí, hlavní náplni kurzu.

Během celého víkendu, kdy kluci s patrony trávili čas v čistě mužské společnosti (v domovských zařízeních naprosto nedosažitelný zážitek) prožívali přítomní tři členové realizačního týmu pocit radost a zadostiučinění, když na vlastní oči viděli jak dobře patronské dvojice fungují.

I tentokrát byl jediným drobným stínem celého víkendu fakt, že se ho někteří patroni a kluci z nejrůznějších důvodů nemohli zúčastnit. Ne vlastní vinou tak o mnoho přišli. Určitě to ale doženou při akcích dalších, nebo během vlastních patronských setkání.

S trochou (přejícné) závisti na kurzu také nepřítomný
Karel /realizační tým/

Účastníci:
patroni – Alexandr, Ivan, Ivo, Kryštof, Láďa , Miloš, Mirek, Pavel
kluci – 2 Davidové, Honza, Jirka, Josef, Karel, Martin, Patrik, Pepa
tým PATRONa: Evžen, Joe, LukášObrázek o akci si můžete udělat v našich fotogaleriích na Google+ a Facebooku.

Projekt Evropský sociální fond - OPZ
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz