uskutečněné akce

417 - Dekadent Fabrik + aukce + Schola Familie na výstavě MÚZY V PORTHEIMCE

15.10.2015

Druhý podvečer s vloženou aukcí byl opět hudební a do modře omotané barokní budovy všichni znovu vcházeli skrz dešťové kapky. Kvůli tsunami zdravotních problémů jsme museli obměnit i pořadatelský tým, ale svátek, ve který se čtvrteční podvečer proměnil to nenarušilo.

Na hudební náplni se tentokrát podílel další z vystavujících výtvarníků Davod Cajthaml, s nímž v uskupení „Dekadent Fabrik“ zahráli múzáci Martin Čech – flétna a Swetja - fujara. Jejich snová hudba nás přenesla do jiného, trochu potemněle romantického světa.

V následující aukci se kupodivu nejpilnějšími dražiteli stali účinkující a vystavující. Kromě hostí akce licitovali fotograf Pavel Wellner a Vlastislav Matoušek, který podvečer zakončil písněmi středověkými v podání své rodinné kapely. Spoluinterprety mu byly dvě jeho dcery a družka Kateřina s niněrou.

Vedlejším efektem akce byl fakt, že Martinovou virtuózní hrou na flétnu uchvácená hosteska Katka se následně stala alternující flétnistkou mé a trochu i múzí kapely Fénix. To už je ale jiný příběh…

Podvečer fotograficky dokumentoval další dárce – fotograf a kamarád Jirka Fučíkovský a doufám, že i z jeho fotografií je dostatečně zřejmé, že atmosféra v Galerii Portheimka byla i tentokrát skvělá.

Díky !!!

Za Múzy dětem
Karel Navrátil

Galerie Portheimka

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz