uskutečněné akce

418 - Přepestrý podvečer + aukce na výstavě MÚZY V PORTHEIMCE

23.10.2015

Třetí komponovaný podvečer s aukcí byl hudební jen částečně, ale tradici lešením a modrou textilií zahalené Portheimky, ba i rozličnými viry způsobených absencí si udržel. Chyběl déšť vystřídaný téměř letním počasím. Ovšem vzhledem k tomu, že se akce tentokrát konala v pátek a „rosničky“ hlásily poslední krásný víkend roku, návštěva ani tentokrát netrhala rekordy. Aspoň ale měly dost prostoru oba televizní štáby a přítomní fotografové.

Veliké díky opět patří všem, kdo i tak z podvečera udělali radostný svátek hravosti.
V první řadě samozřejmě účinkujícím Petrovi Niklovi, Toníčkovi Novotnému a Paulovi Merildovi, ale také všem návštěvníkům, další díla nabídnuvším dalším výtvarníkům, nezištným pomocníkům, tv reportérům, Hance Kosové, jež má na svědomí reportáž o výstavě a projektu PATRON pro ČT i Jirkovi Fučikovskému, který je autorem fotografií akci dokumentujících.

Petr Nikl svými písničkami i do nich vloženými performancemi šokoval ty, kdo dosud neměli tu čest a rozesmál nás ostatní. O Toníčkovi Novotném platí totéž, byť místo písniček byla jeho výrazovým prostředkem minimalistická dada pantomima. V jeho případě bylo na části hostů vidět, že šok z jeho mini etud překonává puzení k řehotu a hlasitě se smát se trochu bojí, nebo stydí.

Vložená aukce byla tímto studem možná trochu poznamenaná, ale když se k vervě k licitaci zvoucího a čím dál lepšího Martina Zahálky vložil s kouzly Paul Merild, něco se přece jen vydražilo.

Bilance – finančně nic moc, ale nálada opět skvělá a část z ní se následně přenesla prostřednictvím novinářů i k těm, kteří do Portheimky nedorazili.

Díky !!!

Za Múzy dětem
Karel Navrátil

Galerie Portheimka

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz