uskutečněné akce

432 - Múzy dětem v Portheimce 2016 - 3. a(u)kce

19.12.2016

Foto z akce I poslední akce Múz v Portheimce roku 2016 byla co do účasti poznamenána hektikou a chaosem, který Prahu adventní zachvátil v míře nebývalé. Z původně ohlášených několika desítek návštěvníků nakonec dorazil jen zlomek, ale hlavní aktéři byli kompletní. Básník Ondřej Fibich, jehož Vánoční suitě byl podvečer věnován, autor myšlenky a scénáře Martin Patřičný, kapela Fénix v tomto roce v zatím nejkompletnější sestavě (Barbora Ciprová, Zuzana Velebová, Marek Landštof, Ivo Procházka a autor těchto řádek i všech písní). Protože součástí programu byl i záznam pořadu, byl tu také známý televizní dokumentarista Bedřich Ludvík s dalším kameramanem a patřičnou technikou.

Role licitátora aukce, jež Vánoční suitě předcházela, se opět ujal zasloužilý múzák a mág Paul Merild. Aukce sice ani tentokrát nenaplnila pokladnu Múz tak, jak jsme si slibovali, ale stala se díky Paulovu kouzlení i veselí licitátorů radostnou předehrou koncertu a veršů vánočních. Mírně přibývající publikum se aktérům podařilo vytrhnout v chausu a vtáhnout do vánoční atmosféry. Svědkem nám budiž záznam, který Bedřich Ludvík zpracuje. Zatím aspoň několik fotografií.

Přestože finanční očekávání výstava a přidružené akce nenaplnily, budeme moci ze zisku financovat několik návštěv Múz v dětských domovech v r 2017. Navíc dramaturgická rada Portheimky s akcí Múzy dětem v Portheimce počítá i pro rok 2017. Výtvarná díla, jež nám věnovali spřátelení umělci, si navíc můžete koupit i v průběhu celého roku. Přejeme Vám hodně zdaru a zdraví do roku 2017 a těšíme se na shledanou na některé z akcí Múz dětem...nejpozději na tentokrát listopadové akci Múzy dětem v Portheimce 2017.

Za Múzy Dětem
Karel Navrátil

Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz