uskutečněné akce

431 - Múzy dětem v Portheimce 2016 - 2. a(u)kce

13.12.2016

Foto z akce V letošním zrychleném pražském adventu jsme měli v čase plánovaného startu koncertu, kouzlení a aukce pocit, že kolem Portheimky se vše pohybuje jak ve zrychleném filmu, samé barevné žíznivé čáry...a uvnitř se čas zastavil.
V krásném prostředí galerie a spousty vystavené krásy to nebylo nepříjemné, ale nepřítomnost hostů – potenciálních dražitelů by Múzám moc neprospěla. Naštěstí se hosté postupně trousili a protože jsem měl i nějaké „telefonické“ objednávky, mohli jsme a(u)kci zahájit.

Střídání písniček Jakuba Nohy a kouzel v podání Paula Merilda byl koktejl náramně chutný, zpestřený ještě „welcome drinkem“, od Pepy Petráska (spoluhráče z kapely Extempore), takže si podvečer všichni přítomní užívali. Zpestřením byl nejen příchod spoluzakladatele Múz Petra Vopelky a dalších opozdilců, kteří se do dražby zapojovali, ale i nečekaná návštěva rodiny Lukáše Herolda – zástupce starosty Prahy 5. Přišel nepoznán a atmosféru oživily hlavně jeho tři děti, které byly nejlepším publikem pro kouzla Paula Merilda a oživily i dražbu samotnou.

Celkovou bilanci akce lze označit jako úspěšnou nejen v emoční rovině (velmi děkuji mj. Markétě Hejné za tré jablek „koženáčů“, jimiž mi zpřítomnila dětství), ale i slušným výtěžkem na činnost Múz.

Těšíme se a srdečně vás všechny zveme na poslední letošní a(u)kci, na níž zazní celá Vánoční suita Ondřeje Fibicha s již zlidovělými i dalšími písněmi Fénixu a vánočními verši v přednesu autora, Zuzany Velebové a Martina Patřičného. Kouzlit bude i v roli licitátora opět Paul Merild.

Na viděnou v Portheimce 19.12. v 17:00 hod.

Další informace na Facebooku Múzy dětem z.s.

Za Múzy Karel Navrátil

Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz