uskutečněné akce

457 - PATRON: Na Moravu za děvčaty

13.12.2017

Foto z akce Takový titulek by dostal komentář k naší návštěvě dvou moravských dětských domovů v médiích. A lživý by nebyl. Projekt Patron se v nejčerstvější, slibně rašící větvi mění na projekt PATRONka a zaměřuje se nově i na v dětských domech dospívající děvčata. Protože se blíží moravský seznamovací víkend dívčích adeptek projektu a jejich budoucích starších kamarádek, vydali jsme se s kolegou Šteflem za některými z nich. Z Hulína, kde jsem přesedl z rychlíku k “Čárlímu” do auta, jsme se vypravili letos už podruhé do Kroměříže. Po vstřícném a milém uvítaní paní ředitelkou a vedoucí vychovatelkou jsme si o projektu povídali s Adrianou a Pavlínkou a výsledkem rozhovoru bylo nejen pozvání na prohlídku jejich příjemných podkrovních bytů, ale hlavně fakt, že se obě děvčata už teď těší na lednový seznamový víkend s patronkami. Po rozloučení a nezbytných předvánočních přáních následoval přesun do Uherského Hradiště.

Vše jsme stihli podle plánu, ačkoli mne překvapilo, že jak Kroměříží, tak pak celou cestou do Hradiště jsme úspěšně prokličkovali jen díky Čárlího znalostem místních “nábližek”. Dopravní zácpy tu mají jako v Praze v největší špičce.

V hradištském dětském domově jsme si ovšem nervy pocuchané dopravním stresem zase rychle spravili. V ředitelně nás čekalo totiž nejen skvělé pohoštění, ale také spousta úsměvů a odměna za naše propagační úsili a zaujetí pro projekt v podobě natěšené chuti do projektu obou zdejších adeptek - Máji a Verči. Maruščin /tak se Mája jmenuje/ 18ti měsíční syn Toniček zas trochu vyrostl, už chodí a žvatlá, takže se všechna devčata a mladé ženy na lednovém “seznamováku” ve Vizovickém rekreačním středisku mají nač těšit.

A k další spanilé jízdě projektu PATRON lze jen říct. Že se opravdu vydařila!

Omlouvám se jen za selhání v roli fotoreportéra. Fotky všech půvabných děvčat snad uvidíte v reportáži z lednového seznamovacího víkendu ve Vizovicích. Čemu jsem ale neodolal byl výhled z Pavlínčina podkrovního kroměřížského bytu... tak aspoň jedna fotka…:)

Karel Navrátil

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz