uskutečněné akce

437 - Patron: Školení nových patronů - Škrdlovice

25.3.2017

Foto z akce Dva dny trvalo setkání nových patronů s týmem projektu Patron a jejich první podrobnější seznámení s tím, co role patrona obnáší a s čím se v této roli budou setkávat i čemu budou čelit. K Chlapskému společenství patří přirozeně hodně veselí a nadhledu i při probíraní závažných témat a dva dny ve Škrdlovicích nebyly výjimkou. My s Radimem Korešem (vedoucí vychovatel z DD Písek) jsme ovšem přijeli jen na pár hodin v sobotu, takže jsme ke své lítosti zažili jen trochu z atmosféry party, která se tu od pátku vytvořila.

Naším úkolem bylo aspoň trochu přiblížit adeptům patronství svět dětských domovů, obecná pravidla, jimiž se řídí a to, s čím se budou chlapi v počátcích svého patronství u kluků setkávat i potýkat. Zájem o informace byl ze strany těch skoro třiceti mužských individualit velký a značný byl i rozdíl v jejich představách a povědomí o současné realitě světa zařízení náhradní výchovy. Po obědě a rozloučení jsme museli odjet, takže už jen z doslechu od kolegů z týmu Patrona vím, že ideálním završením celé akce byly zkušenosti jednoho ze zkušených patronů Pavla, který nás s Radimem ve škrdlovickám penzionu vystřídal a přítomným nováčkům autenticky a sdělně přiblížil své bohaté patronské zkušenosti.

Zbývá jen doufat, že vše, co si budoucí patroni ze Škrdlovic odvezli, jim pomůže a že se jim podaří s kluky navázat fajn kamarádský vztah, který klukům pomůže při přechodu do samostatného života a obohatí i samotné patrony. Další krok tímto směrem se odehraje v dubnu při zážitkovém víkendu, tentokrát už i s kluky.

Karel Navrátil

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz