uskutečněné akce

443 - Patron: Další seznamovací návštěva DD s novým patronem

19.6.2017

Věta, že víkendový společný zážitek kluků s patrony zcela nahradit nelze, ale zprostředkovat neznámé prostředí "děcáku" a seznámit nového patrona s těmi, kdo kluka vychovávají i s ním samotným, platí v projektu PATRON stále a bez výjimek. Právě proto jsme se vydali s novým adeptem patronství Jendou do Racka. Racek není jen jméno vesnice u Benešova, ale zároveň dětského domova, s nímž dlouhodobě a k velké vzájemné spokojenosti spolupracujeme. Naší nové patronství startující návštěvě sice nebyla přítomná hlavní hybatelka a „velící důstojnice“ naší spolupráce paní Vilímková, ale díky dlouhodobé spolupráci a zdejším povědomí o Múzách i Patronu to nevadilo. Pavlova (šestnáctiletý adept účasti Patronu) současná kmenová vychovatelka „teta Maruška“ sice nebyla příliš orientovaná v PATRONu ani v patronství, byla ale velmi vstřícná a něco jsme se od ní o Pavlovi dozvěděli ještě před procházkou po okolí dětského domova, na níž jsme se s Pavlem a jeho budoucím patronem Jendou vydali. Procházka s čtvernohou „múzačkou“ Čiki, byla hojně doprovázena štěkotem psů místních, ale podstatné bylo, že kluci našli dostatek styčných bodů ve svých zájmech. Navíc byl Pavel od počátku vstřícný a nebylo třeba ho nějak zásadně přesvědčovat, nebo k něčemu nutit. Pavel je navíc výjimečný ve vztahu k manuálním činnostem - první zmíněná záliba byla "rád pracuju". Jendovi se tu nabízí možnost pomoci mu sehnat nějakou brigádu i spousta dalších námětů na společné činnosti. Záliba obou kluků v jízdě na kole se navíc hned proměnila v plánování budoucích společných cyklovýletů.
Odjížděli jsme po velmi přátelském loučení s pocitem, že jsme nastartovali něco, co má velkou šanci na řadu dalších, podobně úspěšných etap. Snad se oba novopečení kámoši stihnou setkat, už bez prostředníků, ještě před prázdninami.

Karel Navrátil
předseda Múzy dětem z.s.

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz