uskutečněné akce

452 - Patron: Školení nových patronů - Chocerady

11.11.2017

Foto z akce Na Martina jsme vyjeli mj. i za Martinem.

Pátý rok projektu a další skupina chlapů, kteří se chtějí stát patrony dospívajících kluků z dětských domovů a věnovat jim nemálo svého času a energie.

Tradičně jsme vyrazili na víkendové školení s Radimem Korešem, vedoucím vychovatelem z píseckého dětského domova Polárka. Tentokrát do Chocerad. Kromě kolegů z projektového týmu Lukáše Talpy a Evžena Nového jsme v místním klubu Lávka poznali desítku chlapů (jeden z nich se vskutku jmenuje Martin). Bez výjimky nás překvapili svým neběžným povědomím o tom, jaká specifika sebou život v zařízeních náhradní výchovy nese. Překvapivé to bylo i ve srovnání s předchozími skupinami budoucích patronů, kteří byli ve výrazně větší míře zatíženi obecnými mýty o „děcácích“ i o životě a řádu v nich. Přesto ale bylo co vysvětlovat a zpřesňovat. Chlapi nás překvapili i tím jak kompetentní otázky nám po celé dopoledne kladli. Snažili jsme se jim co nejlépe přiblížit ,co je asi čeká a Lukáš s Evženem nám v tom zdatně sekundovali.

Po našem odjezdu je čekalo ještě zpřesnění pravidel a zásad fungování patrona ve vztahu s mladším kamarádem i autentické zážitky jednoho s patronů zkušených, který už ve svém patronství zažil a zvládl mnohé "krizovky" s pomocí supervizorů i sdílení zážitků s kolegy.

S Radimem jsme odjížděli s velmi dobrým dojmem ze všech patronských adeptů a s opodstatněnou nadějí, že rozšíří řady patronů úspěšných a pomohou klukům z děcáků zvladnout úskalí přechodu do samostatného života.

Zbytek dne byly už jen bonusy a třešinky na dortu bezvadného dne v podobě výletu štiřínskou krajinou, skvělou "martinskou" kachnou v Nové Hospodě i návštěvou múzí výstavy v Portheimce, kde jsme nad očekáváni početné sobotní návštěvníky informovali o vystavených dílech i jejich autorech a zvali je na další a(u)kci připravovanou na 22.11…

Karel Navrátil – principál Múz dětem

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz