uskutečněné akce

507 - PATRON: Seznamovací víkend Zlenice

10.11.2019

Foto z akce Týden před seznamovacím víkendem ve Zlenicích jsme se obávali, že ho snad budeme muset zrušit. Z nejrůznějších příčin původně domluvení účastníci nemohli, ale nakonec se všechno podařilo vyladit a projektový tým mohl přivítat šest nových patronů a postupně i šest kluků. Příjezd byl trochu komplikovaný, jeden mladík přijel dokonce až v sobotu ráno, protože měl v pátek prodlouženou v tanečních. Nakonec jsme ale byli kompletní.

Zpočátku byli patroni a kluci dvě nesourodé skupiny, ale během programu ledy tály, bariéry mizely, takže už v sobotu večer to byla parta, která fungovala bezvadně a pomalu se rýsovalo i to, co bylo cílem víkendu, tedy vytvoření patronských dvojic. Pět kluků tu získalo svého patrona – během víkendové kurzu vzniklo 5 nových patronských dvojic. Fajn bylo, že patroni byli schopni postavit program sami a kluky i je všechno bavilo. Poznávali se při řízených aktivitách a i v průběhu volného času, fotbalu či společné přípravě táboráku. Spolu se bavili o tom, co chtějí společně zažít, co je baví a proč v projektu jsou. Celý víkend s nováčky trávila i jedna zkušená patronská dvojice, které se jak patroni, tak kluci mohli ptát dosavadní zkušenosti. Byl položen základ k tomu, co je hlavním cílem projektu: Aby kluci z dětských domovů získali dospělého kamaráda, který se jim stane oporou v prvních chvílích samostatného dospělého života. Tak držte palce!


A ještě trocha chlubné statistiky dosavadní bilance PATRONa:

  • do projektu se zatím celkem přihlásilo 132 kluků a 28 děvčat (většina byla aspoň na seznamováku)
  • patrona získalo celkem 94 kluků
  • patronku získalo 19 děvčat
  • aktuálně funguje 48 patronských dvojic chlapů a 17 dvojic mezi ženami

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz