uskutečněné akce

519 - PATRON: Seznamovací víkend patronů a kluků

19. - 21. 6. 2020

Foto z akce „Ahoj, víkend zdárně za námi. 4 nové patronské dvojice. Jedna možná přibude. Všichni nadšeni! Lukáš“

Tahle SMSs od manažera projektu mi v neděli odpoledne udělala velikou radost a shodila balvan z osrdí. Mužský „seznamovák následoval jen týden po tom dívčím a jeho přípravy provázely velmi podobné potíže jako ten „holčičí“. I tentokrát jsme museli měnit složení klukovské party na poslední chvíli, na poslední chvíli nám pár kluků vypadlo a na poslední chvíli jsme museli řešit i dopravu. Místo v 18:30 byli všichni kluci na místě až kolem 21:30, jeden byl pár hodin nezvěstný. K tomu ještě přibyla nepřízeň počasí, přesněji trvalý déšť, když nechci použít filmové sousloví známé z úst Josefa Kemra. Déšť odhalil i nedostatky místa konání, takže příště se vrátíme na Sázavku. Tady ale výčet potíží končí! Kluci se všemi chlapy /patrony i členy týmu/ vytvořili partu rychleji než jindy a všechno šlapalo k obecné spokojenosti, déšť, nedéšť! 5 patronů, 5 kluků z dětských domovů a chlapi z projektového týmu se při nejrůznějších nenásilně řízených aktivitách poznávali a nad očekávání hladce vytvořili harmonickou partu … i patronské dvojice. Pro stmelení party a vzájemné poznávání byl výtečný sjezd Sázavy na raftech. I přes "psí" počasí si všichni rafty užili - velký respekt náleží všem za to, že vodu shora i zdola zvládli s dobrou náladou ... asi podle staré známé pravdy, že potíže stmelují. Zvlášť když je přítomná pozitivní mužská energie. Nechyběl samozřejmě ani další stmelující prvek, společné opékání u ohně. Opět navzdory dešti.
O tom, že se víkendový „seznamovák“ opravdu vydařil, svědčí nejen nedělní večerní SMS od Sama z Brna „Už jsem v pohodě doma a byla to paráda!“ Ale i následné hlasy vychovatelů z dětských domovů, kam se kluci vraceli. Všichni překvapeně hovořili o nadšení, jaké u kluků po žádné akci ještě nezažili. Tak ať jim nadšení a hlavně fajn patroni vydrží!

Karel Navrátil
mj. koordinátor projektu PATRON

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz