uskutečněné akce

515 - PATRON: Seznamování děvčat s patronkami (březen, duben 2020)

březen, duben 2020

Ač se to zdá nepravděpodobné, proběhla i v době koronavirózních mimořádných opatření dvě seznámení dívek s jejich patronkami.

To první, v Praze na Černém Mostě, bylo hodně bizarní, protože jsme se sešli ve čtyřech a všichni v rouškách. „Teta“ a já jsme se zúčastnili jen na začátku, protože z mé strany stačilo říct „ To je Aničko Magda“ a „To je Magdo Anička“ Padlo sice i pár dalších vět, podrbání Čikity a seznámení Magdy s kmenovou vychovatelkou, ale ani s ní nebylo co řešit. Do bytu na návštěvu (DD Dolní Počernice má kromě hlavní budova i byty, které adaptaci dětí na normální život svědčí mnohem víc) jsme nemohli a stanovovat si pravidla fungování partnerského vztahu nebylo třeba, protože Anička je na svůj věk výjimečně samostatná a zodpovědná. Vlastní seznámení pak proběhlo při procházce Aničky s Magdou v blízkém rozsáhlém parku. Ani roušky nezabránily tomu, aby si obě řekly to podstatné a dohodly se na společných tématech, na jejichž základě mohou svůj vztah budovat a prohlubovat. A od prvního setkání využívají zatím ke komunikaci elektronické komunikační sítě.

Ty nám posloužily i při seznamování Gabči z Ledců s její patronkou Ivanou. Museli jsme se trochu učit s virtuálním prostorem zacházet, ne všichni jsme měli správné připojení a zařízení, zpočátku jsme se viděli a pak i slyšeli my všichni z Patrona, ale nakonec se podařilo seznámit Gabču s Ivanou a protože obě mají podobnou optimistickou náturu a energii, i v jejich případě šlo seznámení značně nadějeplné, které pokračovalo a pokračuje na „sítích“.

K těmto netradičním formám seznámení jsme sáhli i proto, že jsme kvůli mimořádným opatřením museli odložit tradiční seznamovací víkendy. Pokud to dobře dopadne, mohly by se konat v náhradních termínech:
děvčata s patronkami 12. - 14. června
chlapci a patroni ve dnech 19. - 21. června.

To vše na původním místě na Sázavě. Tak nám držte palce, ať to dobře dopadne.

Všem Vám přejeme pevné zdraví a jarou mysl!
Karel K. Navrátil

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz