uskutečněné akce

523 - PATRON: Spanilá jízda ve stínu covidu

1.10.2020

Na první říjen jsme měli v rámci projektu PATRON naplánovanou “náborovou” jízdu po třech dětských domovech, ale protože ve dvou DD se kvůli koronavirové situaci opět zavřely brány pro návštěvy, byli jsme rádi, že můžeme s projektem seznámit aspoň pana ředitele DD Mašťov a jeho dva náctileté svěřence.

Kamil, jemuž plnoletost doslova klepe na čelo, by patrona potřeboval jak sůl. Naslouchal nám se zájmem a o listopadovém seznamovacím víkendu pro kluky a patrony bude uvažovat, ale jestli to takhle narychlo klapne je ve hvězdách.

Jeho šestnáctiletá sestra Andy má na rozmýšlení i seznámení s případnou patronkou času podstatně víc a semínko zájmu jsme i u ní zaseli. Tak uvidíme.

Výtečný dojem na nás udělal pan ředitel. Všechny děti se na něj obracely s očividnou důvěrou i respektem a přestože mašťovský zámeček není ani architektonicky ani polohou zdaleka ideálním místem pro zařízení tohoto typu, je zjevné, že tu v mezí h možností dělají pro děti maximum!!!

Patron tu má sice věkově odpovídající jen dva adepty, ale s Múzami se sem určitě vydáme, jen co to situace dovolí. Zatím nám covid hodil vidle nejen do dračích lodí, ale covidle postihly i na poslední chvíli domluvenou říjnovou návštěvu DD Sedloňov a Potštejn. Tak na lepší příští a viru zmar.

Karel Navrátil – mj. koordinátor projektu PATRON

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz