uskutečněné akce

527 - Múzy, PATRON a LOM na začátku roku 2021

17.2.2021

Múzy dětem, Patron i náš velký partner LOM /Liga otevřených mužů/ jedou i za covidu na plný plyn.

V lednu jsme s kolegou a manažerem PATRONa Lukášem Talpou navštívili dva výchovné ústavy pro děvčata /Velké Meziříčí a Vysoké Mýto/ a představili projekt velmi empatickým ředitelkám a jejich stejně vstřícným a velmi kompetentním kolegyním, ale samozřejmě i děvčatům, jimž by mohl projekt, a hlavně vlastní patronky, výrazně prospět. Obě návštěvy nás překvapily nadmíru příjemně a ve Velkém Meziříčí nám chtějí pomoci i s náborem patronek a patronů, který nám na Vysočině zatím moc nejde.

Další výjezd jsme měli domluvený v DD Krásná Lípa, Dubá – Deštná, Česká Kamenice a Hora Sv. Kateřiny. Dvě cílové stanice nám uzavřela dva dny před odjezdem karanténa a těsné před odjezdem na sever se protrhla nebesa a příval sněhu cestu nuceně přesunul někam do budoucna. Projekt PATRON se ovšem úspěšně přesunul do režimu on-line.

V lednu a v únoru jsme absolvovali: velkou společnou supervizi pro patrony i patronky a stejně koedukované školení patronů a patronek. Tým Patrona se skvěle osvědčil i tady. Jak dokumentární filmy o osudech děti po odchodu z děcáku, tak rozdělení do pracovních skupin s atraktivním zadáním způsobily, že několikahodinové akce utekly jak voda, navíc si účastníci odnesli spoustu nových zkušeností a velkou porci energie a odhodlání pro další patronské fungování. Přispěla k tomu i příkladná disciplinovanost všech účastníků.

Vyvrcholením série on-line setkání byl výroční “webinář” uspořádaný k 15. výročí založení LOMu. Nešlo jen o úctyhodný přehled úspěšných aktivit LOMu, jehož je s Múzami už 9 let realizovaný PATRON vlajkovou lodí, /další, např. Suchej únor, Táta fest, Mužská cesta, práce s násilím a agresivitou, workshopy vedoucí k nekonfliktnímu rozchodu partnerů - v zájmu děti atd./, ale i o vzájemné poznání lidí pracujících v různých projektech a velmi povzbudivou perspektivu a vizi aktivit letošních i vzdálenějších.

Protože přicházejí přihlášky do projektu a na obzoru jsou další “spanilé jízdy” do zařízení ústavní výchovy, končím tento přehled i navzdory pokračujícímu nouzovému stavu optimisticky.

Optimismus patří i k dalším aktivitám Múz. Po múzické návštěvě volají z řady dětských domovů, kam se vydáme, jakmile to předpisy a covid dovolí, na půli května připravujeme další ročník akce Na dračích lodích k létu, do něhož už se přihlásilo na deset DD a ve spolupráci s partnerskou ARZ se rodí projekt pravidelných akcí pro děti z DD i veřejnost, který bude probíhat na Smíchovské náplavce a pilotní akce by se měla konat v sobotu na 1. Máje

A nakonec upozornění:
VÝSTAVU MÚZY DĚTEM V PORTHEIMCE lze po telefonické domluvě i nadále navštívit. Individuální komentované prohlídky dojednáte na mém tel. 602 66 42 42.

Karel Navrátil – koordinátor projektu Patron a principál Múz dětem

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz