uskutečněné akce

531 - Múzy dětem v Portheimce: Definitivní dernisáž

26.5.2021

Foto z akce Dernisáž v Portheimce (snad) opět odstartovala období otevřenosti a svobody i pro kulturu na Praze 5. Akcí, kterou jsme rychle ukuli na popud pana místostarosty MČ Praha 5 Herolda, jsme přiměřeně slavnostně nejen ukončili desátou a předlouho hibernovanou výstavu Múzy dětem v Portheimce, ale také oslavili 18. narozeniny Múz spolu s 338. narozeninami našeho dvorního kouzelníka Paula Merilda. Ten, čerstvě covidově oočkován, akci moderoval, kouzlil a byl opět i licitátorem.

MČ Praha 5 byla zastoupena nejreprezentativněji, jak si lze představit: kromě už zmíněného pana místostarosty Herolda totiž dorazila i paní starostka. Ač se původně smíchovská generalita měla na akci podívat jen na pár minut, spontánní atmosféra s živou hudbou a kouzly oba strhla a nejenže zůstali skoro do konce, ale také se stali hlavními dražiteli večera, za což ji patří dík.

Nejvíce se dražila díla J. Veselky a chvílemi to v Portheimce opravdu vypadalo skoro jako na vydařené svatbě. Kromě muzikantů Fénixu a Hazuky se zúčastnilo i několik vystavujících umělců, včetně věhlasného astrologa a surreality Pavla Turnovského.

Podvečerní loučení bylo skoro euforické i proto, že neočekávaný výtěžek aukce umožní minimálně dvě Múzické návštěvy dětských domovů.

Všem zúčastněným, najmě pak dražitelům, patří veliké díky!

A nakonec ještě pozvání: další otevírání sezóny proběhne v sobotu 5.6. na Smíchovské náplavce. Bude tam sice méně muziky, ale o to vice hravosti, kouzel, her, tvůrčích dílen a minimálně stejná porce radosti! Přijďte i s ratolestmi. Budete vítáni.

Karel Navrátil – principál Múz dětem a kapelník Fénixu i Hazuky

Galerie PortheimkaMČ Praha 5
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz