uskutečněné akce

566 - Múzy dětem v Portheimce 2022 - Dernisáž

8.12.2022

Foto z akce S Portheimkou jsme se rozloučili pro letošek dvěma premiérami. První bylo seznámení s novým radním pro kulturu Prahy 5 Štěpáem Rattajem, který se přišel na třináctý ročník výstavy Múzy dětem v Portheimce také podívat.

Na úvodní vernisáži se s námi symbolicky loučil předchozí místostarosta a občasný dražitel Lukáš Herold (i hudebním příspěvkem) a s novým radním Rattajem jsme se na dernisáži kromě seznámení domluvili i na pokračování spolupráce s radnicí. Seznámili jsme se navíc i s dalším členem kulturní komise Jiřím Krátkým, který zůstal téměř do konce a(u)kce.

Dalším a zejména pro všechny “fénixáky” pozitivním šokem byl fakt, že Lucinka, které pomohli zdolat bariéru schodiště maminka s múzákem Štěpánem, přinesla regulérní a naprosto jedinečnou knihu Fénix s texty a našimi fotografiemi, kterou s maminkou tato naše velká fanynka spoluvytvořila. Takže jsme hráli hlavně pro Lucinku.

Vernisáž byla i tou nebývale hojnou účastí dětí pěknou tečkou nejen za výstavou, ale i za letošní dvacátou sezónou činnosti Múz dětem. Teď už nastává v dětských domovech čas vánočních besídek a jarmarků i dalších akcí určených zejména pro sponzory. My se vydáme do dětských domovů opět začátkem příštího roku (i díky výtěžku aukcí v Portheimce - MOŽNOST KOUPIT DÍLA Z KATALOGU STÁLE TRVÁ.

A to nás v březnu čeká také oslava 20. výročí zrodu Múz dětem! Tak pěkné Vánoce a na shledanou v určitě lepším roce příštím. A mír nejen v duši!

Karel Navrátil principál


Návštěvníci/účastníci: Fénix (Baruška, Zuzka, Marek a Karel), Paul Merild, Ivana, Katy, Štěpán, děti, rodiče a dražitelé

Galerie PortheimkaMČ Praha 5
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz