uskutečněné akce

578 - Múzí návštěva DD Krnsko

27.10.2023

Foto z akce Nepočítám-li krátké náborové návštěvy v rámci programu Patron a projektu Děti dětem, vrátili jsme se do Krnska s Múzami až po šesti letech. Přítomné “tety” nás chtěly posadit s dětmi do jídelny, vůči čemuž jsem se ovšem vzhledem k našim zkušenostem s tamní nepřátelskou akustikou razantně vzbouřil. Naštěstí nám pak trochu zaražené, ale milé vychovatelky zpřístupnily domek č 1, kde jsme už našli útočiště podle našich představ.

Bob rozbalil barvy v kuchyni, u jídelního stolu se usídlili Darí s Milanem a korálkovou dílnou, vedle nich Lenka Olivie s hlavolamy a origami. No a v sousedním obývacím prostoru se vesele zpívalo, kouzlilo, písničky divadelně ožívaly a Píďa si naplno užívala dětské přízně, mazlení a pusinkování.

Venku bylo podzimně sychravo, takže ke slovu nepřišly ani chůdy ani woodkopfová prkna, ale Michalovi loutkoví společníci to plně vynahradili. Pes Čurbes zajímal i Píďu, Růženka nám svou papulou od ucha k uchu přizpívávala a Týna Skeletýna kulila své jediné oko, až jí málem vypadlo z lebky. Navíc jsme v ní měli skvělou okrádačku mrtvol při hyenách. Kostlivec jako lupič, to tu ještě nebylo!

“Tety” se většinou věnovaly kuchařským a dalším povinnostem, ale občas si s námi přišly zazpívat a aspoň na chvíli se přidat k námi a dětmi sdílené radosti. Přes podzimní sychravo vládla uvnitř vřelá atmosféra a snad se sem vrátíme tak brzo, aby tety nezapomněly, že nám je s dětmi lépe na “baráčku” než v jídelně, kterou pokládám za velkou architektonickou škodolibost.

Principál Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Bob, Darí, Lenka Olivie, Paul Merild, Milan, Michal, Pilda, Karel a Píďa

Středočeský kraj
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz