uskutečněné akce

571 - PATRON: Jarní spanilé jízdy za mladými adeptkami a adepty

březen 2023

Foto z akce Dvakrát ročně vyrážíme s Lukášem Talpou, manažerem Patrona na tzv. Spanilé jízdy do zařízení náhradní výchovy, kde jsou možní adepti účasti v programu Patron/Patronka. Tentokrát nás posílila Karol, která sama prošla zkušenostmi dítěte z děcáku a drsnými komplikacemi po jeho opuštěni.

První cesta nás 1. března zavedla do Žatce, kde jsme se rozdělili: Karol si se čtyřmi děvčaty povídala v jedné z rodinek a minimálně u dvou z dívek vzbudila o projekt živý zájem. My s Lukášem jsme takový úspěch neměli. Možná kvůli výběru chlapců, který nebyl ze strany domova ideální. V Novém Strašecí jsme si role obrátili. Karol narazila u děvčat na hradbu nezájmu, zatímco my s Lukášem jsme si z rozhovoru s velmi inspirativní “tetou”, tedy paní vychovatelkou odnesli řadu podnětných informací a díky návštěvě jsme pak mohli fungování projektu ve zdejším DD spolu s ředitelem výrazně vylepšit. Výsledkem první spanilé jízdy roku 2023 budou snad tři nově přihlášení dospívající.

Ve středu 29.3. jsme se, tentokrát jen s Karol, vydali do VÚ ve Velkém Meziříčí za dívkou, pro níž by si moc přály patronku její “tety”. Potvrdili jsme si tu dojem z první návštěvy, že je tady velmi dobře sehraný a sladěný tým srdcařek, které jsou navíc i odborně na výši. Seděli a povídali jsme si s milou paní ředitelkou, vedoucí vychovatelkou, praktikující studentkou, ale také etopedkou a psycholožkou. Radostné zjištění doplnil i fakt, že místo jedné dívky jsme oslovili a pro projekt namotivovali dvě děvčata, která svou patronku moc potřebují a po naší návštěvě i chtějí.

Do moravské cesty jsme zakomponovali i zkoušku mnou vyhlédnuté fenky Máji ve styku s dětmi. Proto jsme se cestou zastavili pro útulkovou fenku a její pěstounku v Býkovicích a pak vyrazili dvěma auty do Brna do DD Dagmar. Přijeli jsme sice se zpožděním, ale protože měl zpoždění i Arnošt, kvůli němuž jsme se do Dagmar vydali, bylo vlastně vše v pořádku. I tady jsme “splnili plán” na 200%, protože jsme kromě Arnošta oslovili i jednu dívku. Oba o účast v programu projevili zájem, stejně jako zdejší psycholog, fenka Mája navíc obstála pod náporem dětských ruček a energie, takže s bilancí 4 možných přihlášek a jednoho potenciálního canisterapeuta dopadla i tato “spanilá jízda” náramně!

Do třetice se bude ještě konat 3.4. spanilá jízda do VÚ Počátky a DD Žíchovec, ale té se už osobně nezúčastním a Múzy tu fungují jen jako produkce. Tak ať i ta je milí Karol a Lukáši úspěšná!!!

Karel Navrátil

principál Múz dětem a koordinátor programu PATRON

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz