uskutečněné akce

580 - Múzí návštěva DDŠ Býchory

29.10.2023

Foto z akce Do Býchor jsme se vydali letos už podruhé, tentokrát přímo na žádost pana ředitele.

Zdejší DDŠ je sice co do architektury mírně řečeno neútulné, ale bezprostřední sousedství lesa, domovem provozované stáje s koňmi, další zvířectvo a slušná sportoviště to trochu vyvažují. My jsme ovšem většinu času trávili uvnitř a vyvažování strohých prostor pro nás obstarali vstřícní vychovatelé, přesněji vychovatelky + jeden “strejda”, který přerostl i nás, múzácké čahouny. Děvčata nám navíc upekla skvělé pohoštění, ale zpočátku to z toho dobrého bylo vše.

Skladba přítomných dětí se od posledně notné proměnila, takže jsme zpočátku, při představování, písničkách, Lenčiných tanečních výzvách ke společnému křepčení i Marwanově jindy potěšeně kvitované ulítlé moderaci, překvapeně naráželi na puberťáckou přezíravost, halasnost a zdánlivý nezájem.

Naštěstí se to proměnilo rozdělením partičky puberťaček při nabízených dílnách. Bobový štětce, korálková dílna, ale i Lenčiny hlavolamy s origami a Michalova škola chůze na chůdách děti zaujaly. I já s kytarou našel vděčného žáka v talentovaném Zdeňkovi.

Když jsme před odjezdem ještě přidali venku na hřišti woodkopfové souboje, mohli jsme odjet s klidným svědomím a s radostí z překonání prvotních potíží.

Negativem nakonec byl jen fakt, že Píďa, zpočátku jediný radostně kvitovaný múzák, měla až příliš mnoho možností uspokojit svou dietou vyvolanou pažravost. Bobovi zblajzla bábovku a těch dětmi utroušených a rozdrobených chipsů…no hrůza.

A ještě jedna dobrá zpráva: pan ředitel slíbil, že se Zdeňkovým hudebním talentem něco podnikne.
Tak napřesrok v Býchorech na shledanou.

Principál Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Bob, Darí, Lenka Olivie, Marwan, Milan, Michal, Pilda, Karel a Píďa

Středočeský kraj
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz