uskutečněné akce

577 - Múzy dětem v Portheimce 2023 - Vernisáž

20.10.2023

Foto z akce Vernisáž další, už patnácté aukční výstavy Múz dětem v Portheimce byla opět radostnou a intenzivní slavností pro všechny přítomné. Byla sice trochu komornější, než bychom si přáli, ale to byla jediná vada na kráse.

Za rok, který uběhl od naší předchozí výstavy, se galerie D jen malými změnami dispozic proměnila ve vzdušný, kompaktní a prostorově inspirativní výstavní prostor. Myslím, že jsme nové příležitosti využili a výstava je opravdu krásná.

Hlavní zásluhu na tom samozřejmě mají autoři - dárci, kteří nám věnovali svá díla. A těch nových letos máme požehnaně!

Novinkou byla i Jana Rychterová, která aukci zdobila svými originálními a vtipnými písněmi. Kouzelník Paul poprvé dražil i kouzlo, které během jedné Janiny písně naučil vítěznou dražitelku. Aukce se zúčastnil historicky asi nejmladší mobilní návštěvník, ani ne dvouletý Přemysl, který výškově korespondoval s další novickou - fenkou Píďou.

V dresu Múz byla u pokladny už zkušená Amálka, jíž velmi zdatně sekundovala další novicka Bětka.

Vlastní aukce se sice rozbíhala pomalu, ale byť se nedražilo v oblasti dražších děl, dražitelé si to náramně užívali a my ostatní také.

A výsledek aukce? Minimálně nám pokryje náklady na část z říjnových výjezdů do dětských domovů. Vřelé díky všem a na shledanou na další aukci 3. listopadu.

Všechny obrazy jsou samozřejmě k vidění jak v katalogu na našem webu, tak v reálu na výstavě v Portheimce.

Principál Múz dětem
Karel Navrátil

MČ Praha 5Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz