jak pomoci

Kromě příspěvků na účet našeho spolku, můžete pomoci i zakoupením sbírkových předmětů. Předměty lze zakoupit na dobírku, nebo po předchozí domluvě v kanceláři spolku Múzy dětem, Štefánikova 249/28, Praha 5.

V případě, že chcete pomoci aktivně, pošlete, prosím, e-mail se stručnými informacemi o sobě na adresu info@muzydetem.cz. Dobrovolnickou pomoc potřebujeme zejména při organizování sbírek a doprovodných akcí.
Předem děkujeme.

Příspěvek na účet spolku Múzy dětem

Dárcovské příspěvky můžete zasílat na naše číslo účtu 250078927/0300.

Pokračuje akce - výtvarná díla z katalogu stále v prodeji!

2.12.2023

Díla z aukční výstavy výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR.
Výtěžek aukce bude použit na spolufinancování projektů Múz dětem účinně pomáhajících dětem z dětských domovů.

Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.

PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ. CENA VYVOLÁVACÍ + 10%
Díla z katalogu si můžete objednávat a rezervovat zavoláním na tel. číslo: +420 602 664 242.

-->

Kniha povídek "Odložené životy" Pavla Kočího

Obal knihy Žánr povídek je v poslední době na našem knižním trhu spíš popelkou. Povídky bývají mnohdy výsledkem čištění beletristických šuplíků, nebo zkušebním kamenem ambiciózních romanopisců. O to vzácnější jsou občas se objevující ozdoby tohoto žánru. Patří k nim i bohatě ilustrované Odložené životy. Není to ovšem četba lehká. Kniha povídek Pavla Kočího, kterou vydal spolek Múzy dětem je drásavým odrazem dětských osudů, původně vyprávěných samotnými dětmi. Nejde však o pouhý přepis slyšeného. Ve většině příběhů je znát autorův osobní i řemeslný vklad.

Styl povídek vzdáleně připomíná beatníky, ale příběhy samotné jsou spíše horory. Čtivě psané strašidelné příběhy nemají kořen v autorově fantazii, ale v mrazivé nedospělosti, necitelnosti a otupělosti lidí, kteří se rodiči stali tragickým omylem. Všechny povídky naštěstí nemají jen punc děsu a beznaděje. Je v nich přítomný i humor, jímž si náš živočišný druh dokáže ulehčit i nejtěžší životní situace.

Jednotlivé životní osudy jsou z rodu těch, které si ani děti mezi sebou nesvěřují často. Jsou to zážitky, na něž by člověk rád zapomněl. Zapomenout se ale nedá a nevyřčené, nesvěřené může neblaze poznamenat celý život. Návštěvníci z řad umělců, kteří jezdí do dětských domovů a uprchlických táborů se spolkem Múzy dětem se naštěstí dost často stávají důvěrníky dětských zpovědí. Snad aspoň tyto zpovědi dětem trochu ulehčí.

Do knihy harmonicky zapadají i barevné ilustrace Maťa Mišíka, které moderním, jakoby komiksovým výtvarným jazykem, vizualizují výrazné momenty jednotlivých povídek. Každá z osmi povídek má svou ilustraci a charakteristický rukopis autora napovídá, že by se v jeho osobě mezi ilustrátory mohla zabydlet další originální osobnost.

Kniha osloví asi spíš starší děti a možná ještě víc dospělé čtenáře. Její obsah, ale i perfektní grafická a knihařská úprava ji předem řadí mezi vzácné klenoty domácích i veřejných knihoven.

Ukázky z knihy...

Karel Navrátil
spoluautor projektu
Múzy dětem

Odložené životy: vydalo o.s. Múzy dětem, 2004
Autor: Pavel Kočí
Ilustrace: Maťo Mišík
Grafická úprava: Karel Haloun
vázané, 105 stran, náklad 1000 kusů

Cena knihy je 250,- Kč.

Múzeso

Múzeso Vítejte u naší nové hry Múzeso!

S postavičkami, které vás budou provázet touto hrou, se nikdo z vás snad ani seznamovat nemusí. Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík se s vámi právě teď pouštějí hry! Vyzkouší si celou řadu profesí a vy budete očitými svědky jejich proměn, tak jak jste zvyklí z oblíbeného komiksu. Kromě našich hrdinů se v Múzesu potkáte i s postavami padouchů a zloduchů, kteří mají v běžném životě bohužel také své místo.

Budeme rádi, pokud se u čtyřiístkového Múzesa budete bavit a hra vám půjde od ruky.

o. s. Múzy dětem
Jaroslav Němeček, výtvarník a autor Čtyřlístku
přátelé, partneři a pomocníci projektu Život nanečisto

Cena Múzesa je 20,- Kč.

Pohlednice

Pohlednice na nichž najdete známé tváře, které se zúčastnili či pravidelně účastní některých výjezdů spolku Múzy dětem do zařízení náhradní výchovy. Své tváře na naše pohlednice propůjčili: Ivan Trojan, Petr Vacek, Ljuba Krbová, Jacques Moliba či Dana Syslová.

Pohlednice

Cena jedné pohlednice je 20,- Kč.

Kniha "Pohádky z jiných světů"

V knížce "Pohádky z jíných světů" jsou sesbírány pohádky z destinací, kde má Projekt Medela letos podporované projekty - takže z Guatemaly, z Čech, z Čečny a Keni. V Keni se například natáčelo přímo u jezera Turkana na diktafon v řeči Samburu, pak se text překládal do svahilštiny, ze svahilštiny do angličtiny, z angličtiny do čestiny a pak se pohádky ještě literárně zpracovávaly. S tím nám pomohli pánové Petr Jarchovský a Jiří Dědeček. Ke knížce je přiložené CD , kde pohádky namluvili třeba pan Jiří Somr, Bořivoj Navrátil, Milena Steinmasslová, Ljuba Krbová, Ivan Trojan, Honza Potměšil a spousta dalších.

Kniha Pohádky z jiných světů je vedena jako předmět veřejné sbírky. Výtěžek z jejího prodeje jde na konto veřejné sbírky č. 1211007979/5500.

Leták s dalšími informacemi (PDF)

.

Cena knihy je 400,- Kč.

Dále ji lze zakoupit v kamených prodejnách knihkupectví Neoluxor, hračkářstvích Pompo a obchodech s dětským oblečením Au pays des mimis. Naleznete ji také v internetových prodejnách nakladatelství Galén, knižních obchodech Neoluxor a v distribuční síti Kosmas.

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz