uskutečněné akce

Výjezd č.130 - DD Nechanice IV

22.10.2006

Foto z akce Do Nechanic jsme zamířili po více jak půldruhém roce. Byli jsme tu sice už po čtvrté, ale tato návštěva byla přeci jen trochu premiérou. Poprvé se k naší múzácké výpravě totiž přidala filmařská skupina Pethon. Návštěva tak dostala zajímavý spád. Obvykle my ukazujeme co umíme dětem a děti ukazují co umí nám. Teď se ovšem děti předháněly aby ukázaly co umí nejen nám, ale především na kameru. A proč?

TOČILI JSME VIDEOKLIP SKUPINĚ BENGAS!!!

Celá naše návštěva byla vlastně natáčecí den. Režie se ujal Pethoňák Petr Oplatka, pomocnou režii bravurně zvládla naše osvědčená Monika Zaťková. Ta taky řídila kompars (všichni, tety nevyjímaje) a pořádala casting - konkurzní řízení pro výběr vystupujících (děti se svými dovednostmi).

Nejprve jsme se s dětmi podívali na jeden klip filmové skupiny Pethon, abychom věděli do čeho se můžeme pustit a pak už se natáčelo. Natáčelo se venku, natáčelo se vevnitř.... Natáčely se tance, akrobatické kreace, oživlý had na bruslích, žonglování, kouzlení.... dokonce i příchod na koncert Bengas s rykem a řevem fanoušků, při kterém se komparsistka Janička chopila role omdlévající fanynky.

Taky jsme si ale občas oddechli a normálně si hráli. Například divadlo o známé Perníkové chaloupce. A kdo by si myslel, že je to pohádka jen pro ty nejmenší, tak se šeredně mýlí. Asi šest dětí ztvárnilo šest ježibab, já jsem ze svého kouzelnického pláště a těla vytvořil perníkovou chaloupku a přál bych Vám vidět Jeníčka a Mařenku v podání teenagerů Vaška a Roberta když mi lezli na střechu loupat perníček.

Nevšední žonglérský talent pak projevila Šárka a všudy přítomný Tomášek si zas dal záležet když mě svazoval při kouzlech provazem.

Před odjezdem ještě zvládli Bengas skutečný a nepřerušovaný koncert. Tancovaly hlavně tety, ale nejvíce nás všechny oslnil dokonale zvládnutým čardášem Zdeněk. Slíbili jsme v Nechanicích, že až bude videoklip sestříhaný pošleme jim ho na památku a také, že se za dětmi vrátíme dřív než zase za půldruhého roku.

Celkově by se návštěva dala shrnout do termínu SMRŠŤ v tom nejlepším slova smyslu.

Kouzelník Paul Merild,
stáří 323


Návštěvníci/účastníci: Paul Merild (viceprincipál), Renata Němečková, Monika Zaťková, BENGAS (Miguel Horvát, Robert Marcin, Franta Červeňák, Radek Sivák), PETHON (Petr Oplatka, Jiří Černý, Štěpám Šikl, Tomáš Bezchleba, Filip Albrecht)

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz