uskutečněné akce

380 - 4. aukce uměleckých děl ve prospěch o.s. Múzy dětem (D21)

21.11.2013

Foto z akce Jako u každé aukce jsme byli i před začátkem této nataženi na skřipec otázek – přijdou dražitelé? Přijde jich dost? A přijdou ti movití a koupě chtiví? Ještě před aukcí nás nadějně naladila paní Dita, která nám na účet poslala 3 tisíce, ač se aukce nemohla zúčastnit kvůli svému vzdálenému bydlišti.

A nakonec také všechno dopadlo dobře. Dražitelů sice přišlo méně, než jsme čekali, jejich řady zřídly řáděním chorob a dalšími nepředvídanými okolnostmi, ale úctyhodnou přehlídku skvělých výtvarných děl přesto shlédlo několik desítek návštěvníků, kteří ocenili i řadu nečekaných zpestření večera. Pro mne k nim patřilo hlavně hudební vystoupení Miroslava Kemela, který zahrál s harmonikou tři své krásné písně. Stejně perfektní ale byly i výkony dražebnic z divadla D21. Elegantní a uhlazená Maruška Hodinářová by mohla z fleku dražit v Sotheby ´s a výstupy Henos a Svan aukci dodaly vtip a punc divadelnosti.

Dramatický efekt mělo i vydražené kouzlo Paula Merilda, při němž naštěstí nepřišla štědrá dražitelka Lucie Michnová o ruku, jak to už vypadalo. Divadelní úroveň mělo i vystoupení ing. Krátkého, jenž velmi vtipně představil obraz Václava Špačka „Koule“, který do aukce věnoval.

A co se dražilo? Nejvíc přeskočily vyvolávací cenu džemy, věnované do aukce Evou Maškovou. Jejich cena dosáhla 600,- Kč. V kurzu byl tentokrát i Tomáš Paul, po jehož pěti originálech se jen zaprášilo. Vyjmenovávat všechny dražené umělce a dražitele by asi bylo unavující, takže zmíním jen to, že nejvíc předmětů vydražil Aleš Formánek, který celou aukci také fotograficky dokumentoval, v těsném závěsu následovaný ing. Petrem Vopelkou a Lucií Michnovou. Lejla Abbasová si odnesla skleněnou mísu Mikuláše Cacary, Simona Vrbická – Koptová jedno z děl Tomáše Paula. Konečná vydražená částka se pak zastavila na 40 tisících.

Protože nám po dražbě zůstala spousta krásných výtvarných děl, rozhodli jsme se, že je poskytneme potenciálním kupcům prostřednictvím našich webových stránek a Facebooku. Všem dražitelům, umělcům, kteří nám věnovali svá díla a všem, kdo nám s přípravou a uspořádáním aukce pomáhali, srdečně děkujeme!!!

Jménem všech múzáků a o.s.. Múzy dětem
Karel Navrátil

Prostřednictvím TV Noe vám nabízíme ještě ohlédnutí za aukcí letní, díky níž jsme mohli uskutečnit několik múzických návštěv dětí v dětských domovech. V nejbližší době vám navíc nabídneme možnost pomoci nám výhodnou koupí kvalitního uměleckého předmětu prostřednictvím našeho webu.

Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz