uskutečněné akce

595 - Na dračích lodích k létu XV.

11.5.2024

Foto z akce Už po patnácté vyrazily děti z dětských domovů s Múzami a múzáky na akci Na dračích lodích k létu, i tentokrát objednali zřejmě Rotaryáni a Klimberovi ideální počasí, i tentokrát vše klapalo jak pověstné švýcarské hodinky. I když se na poslední chvíli omluvily děti z České Kamenice a tři múzáčtí dobrovolníci, nebylo to nijak znát a na konci akce nebyl nikdo, z koho by nesálala radost a nadšení. Jedinou vadou na kráse snad bylo to, že se nikomu z četných fotících nepodařilo zaznamenat chůzi na chůdách, které se pod vedením lektora Michala odvážilo učit několik děvčat. Totéž platí o lekcích práskání bičem Indiana Jonese, jemuž učila Lenka Olivie. A osamocená, u stromu opřená zůstala tentokrát woodkopfová prkna.

Ovšem to nejpodstatnější, totiž jízdy na dračích lodích, se opět vydařilo náramně!!! Po akci se o výkonech dětí pochvalně vyjádřil i profesionál na slovo vzatý Petr Klíma Klimbera: „Děti jsou každý rok lepší a pádlují lépe. Děkujeme za propojení s vámi. Je to skvělé“. Absolutorium a chválu si zasloužili i všichni u stanovišť, které jsme s Múzami připravili: Bič Indiána Jonese díky Lence Olivii vesele praskal, Anežka měla u žonglovátek plno, což samozřejmě platí i o Marvanovi a jeho bubenické dílně, tentokrát zpestřené Terezčinou flétnou, i o Bobovi a jeho štětcích krášlících tváře i paže zájemců. Šperkaři pod vedením Darí se také tužili stejně jako obratnost zkoušející u stolu Alenčiných náramně šikovných synů Štěpána a Jáši. Alenka byla bezchybným dirigentem dění pod stany i mimo ně a všechny objímajícím sluníčkem, jemuž konkurovala snad jen Ivana u stánku Múz. Atrakcí i velkou pomocí byl náš nový dopravce, vědec Tomáš, který si vzal čtyřnohé pomocníky Bowieho a Kima.

Díky absentujícímu domovu z České Kamenice si jízdu v dračích lodích vyzkoušela i většina múzáků. A dosažené časy se postupně zlepšovaly. Posádky totiž souhru nacvičovaly i na souši.

K atmosféře ve Žlutých lázních přispěly i velké čínské bubny s hostujícími bubeníky, na pódiu a mezi dětmi byl nejen starosta Prahy 4 Ondřej Kubín a primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Neskonalé díky si za bezchybnou organizaci ale zaslouží hlavně manželé Klimberovi, Rotaryání v čele s Pepou Simpartlem a u Múz Katka Šimeková, hlavní koordinátorka všeho dění kolem dětských posádek. Symbolicky a velmi hladce mezi múzácké dobrovolníky zapadl i skutečný patron Honza z programu Patron. Ten jsem opakovaně popisoval a propagoval nejen do mikrofonu z pódia. A u stánku se objevilo i několik zájemců o patronství.

Prostě a jednoduše: skvěli byli všichni, samozřejmě hlavně děti, pro které se celá akce konala!

Uvidíme, jestli napřesrok bude šestnáctý ročník stejně vydařený. Ale všichni se na něj těšíme už teď!!!

A výsledky?

1. místo - Růžová posádka:
patron a buben Sabča, DD Klánovice a DD Mladá Boleslav

2. místo - Stříbrná posádka:
patron a buben Katka, DD Vrbno pod Pradědem a DD Husita Dubenec

3. místo - Oranžová posádka:
patron Lukáš, buben se prostřídal, DD Dubá Deštná a DD Domino Plzeň

4. místo - Blankytná posádka:
patron Štěpán, buben se prostřídal, DD Dolní Lánov a DD Ústí nad Labem

5. místo - Fialová posádka:
patron Honza, buben Jáša, DDŠ Dobřichovice a Múzy dětem

Principál Karel


Návštěvníci/účastníci: Múzácký tým: Alenka, Anežka, Adriana, Bob, Darí, Honza, Ivanka, Jáša, Katka, Katy, Lenka Olivie, Lukáš, Marwan, Michal, Milan, Terezka, Tomáš, Sabča, Štěpán a Karel s Píďou

Dragonboat
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz