uskutečněné akce

592 - Múzí návštěva DDŠ Jana Masaryka

10.4.2024

Foto z akce Do DDŠ Jana Masaryky jsme se vydali teprve podruhé, byť jsme se zdejšími dětmi absolvovali úspěšně Sametové posvícení v r. 2018… a byly skvělé. Ostatně i při první múzí návštěvě jsme měli pocit, že jsme zabloudili mezi děti z Mensy. Tak byly bystré a nadané.

Tentokrát jsme, oproti klasickým návštěvám DD, výjimečně dorazili ve všední den. To proto, že o víkendu bývá zdejší “domov” prázdný, protože děti je tráví většinou s biologickými rodinami. To je mimochodem výtečná vizitka pro vedení zdejšího zařízení.

Přivítal nás pan ředitel, s nímž jsem návštěvu domlouval, a vzápětí jsme se dětem představili v akusticky nepříliš přívětivé jídelně. Protože s námi po delším čase byla i herečka, tanečnice a performerka Alžběta, začali jsme nabušenou písní Amigo…a děti se okamžitě chytly, děvčata začala tancovat a v duchu sdílení a radosti se pak odvíjela celá naše návštěva. Paul a jeho kouzla vyrážela dech dětem i nám, kteří je známe už léta, Michal s oběma loutkami (pes Čurbes a Leontýna Skeletýna) ještě pozvedl náladu a rozpustil rozpaky, pokud v dětech a vychovatelích ještě nějaké zůstaly. K tanci se přidala i Lenka, která ve druhé části návštěvy měla na starosti hlavolamy a jejich luštění. Michal jako lektor chůdařský měl pořád plno a hudby milovní se přesunuli s Alžbetou o patro výš, kde čarovala s looperem, vrstvením hlasů a rytmů a nechala nás si kouzla s tímhle zázrakem zvuků taky vyzkoušet.

Chtěli jsme sice na přání dětí návštěvu aspoň trochu prodloužit, ale režim v DDŠ je neúprosný a změnit ho naráz nemůže ani ředitel, který by jinak taky nebyl proti.

Takže zůstala jen sdílená radost a odhodlání návštěvu při nejbližší vhodné příležitosti zopakovat. A všem (nejen) dětem držíme palce!!!

principál Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Alžběta, Lenka, Michal, Paul, Karel

Fotografie Video

Vlastní stránky

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz